„Cílem regionální filmové kanceláře Kraje Vysočina, která od roku 2017 působí pod krajskou destinační společností Vysočina Tourism, je ukázat, že Vysočina je atraktivní filmovou lokalitou nejen pro české, ale i zahraniční filmové producenty a filmové fanoušky inspirovat k návštěvě zajímavých filmových míst," uvedla Michaela Králová z Vysočina Film Office.

Účastníci akce se vydali po stopách zámecké architektury ve Žďáře nad Sázavou, prostřednictvím Michalova statku v Pohledi na Havlíčkobrodsku se vrátili do 19. století, objevili krásy Chateau Herálec, zavítali na zámek v Brtnici a navštívili sklárnu v Karlově. Druhý den objevovali židovská zákoutí v Třebíči a ve městě navštívili vyhlášený Lihovar u baziliky svatého Prokopa. V krajském městě pak probádali druhý nejrozsáhlejší komplex podzemních chodeb v Česku. Na závěr putování po Vysočině pak končilo prohládkou areálu kláštera a pivovařu v Želivě.

„Už v minulosti některé filmaře Vysočina okouzlila. Vždyť kdo by neznal legendární Postřižiny točené v Dalešicích na Třebíčsku v areálu místního pivovaru. Navíc se na Vysočině natočilo hned několik známých pohádek,“ připomněla Monika Brothánková z Vysočina Tourism a uvedla pohádky Pyšná princezna, Jak se budí princezny, Anděl Páně 2 nebo Čert ví proč.