Po přípravných pracích, během nichž bude provoz omezován, budou moci jezdit řidiči v úseku ve dvou jízdních pruzích oběma směry od pondělního večera. „Od pondělí 16. března nejpozději od osmnácti hodin bude v celém úseku doprava vedena ve dvou jízdních pruzích v obou směrech,“ potvrdil informaci mluvčí Ředitelství silnic a dálnic Jan Studecký.

Ilustrační foto.
Pelhřimovské silnice brázdili řidiči pod vlivem alkoholu i drog

Práce začaly lokálními opravami před stavbou ve čtvrtek 12. března. „Následovat bude instalace dopravních omezení, kdy bude snižován počet jízdních pruhů,“ uvedl k postupu prací v nejbližších dnech Jan Studecký.

Jeden jízdní pruh

Kvůli přípravě dálnice pro stavbaře bude od šesti hodin ráno v pátek 13. března do sobotního poledne vedena doprava v úseku v jednom jízdním pruhu na Prahu a ve dvou směrem na Brno. Od sobotního poledne do poledne v neděli 15. března budou moci jezdit řidiči mezi Humpolcem a Větrným Jeníkovem pouze v jednom jízdním pruhu v obou směrech.

Od nedělního poledne do pondělních osmnácti hodin budou motoristům v úseku k dispozici dva jízdní pruhy na Prahu a jeden ve směru na Brno.

Koronavirus na Pelhřimovsku: Projděte si důležité informace, omezení a rady

Práce na modernizaci čtrnáctikilometrového úseku dálnice D1 mezi Humpolcem a Větrným Jeníkovem začaly v březnu před dvěma roky a dokončeny podle tehdejšího harmonogramu měly být letos v červenci. Původní zhotovitel zakázku nezvládal, v prosinci 2018 způsobilo zpoždění prací velké problémy řidičům. Ředitelství silnic a dálnic vypovědělo tehdejším zhotoviteli smlouvu a pro dokončení modernizace úseku vybralo firmu jinou.

Letošní modernizace dálnice D1 se už naplno rozběhla mezi Mirošovicemi a Hvězdonicemi ve středních Čechách a u Velkého Meziříčí. Tyto tři úseky budou po dokončení modernizace zprovozněny v letošním roce.

Na přelomu února a března začaly práce také v úseku mezi Koberovicemi a Humpolcem, kde už stavební firma zbourala zbylé dva nevyhovující dálniční nadjezdy.