Trasu plnou objížděk a zákrut proklínají i šoféři z povolání a řidiči autobusů, doufajíce, že aspoň do zimy tohle silniční martyrium skončí.

„Začala jsem jezdit jiným autobusem na lince přes Dlouhou Ves. Pracuji od osmi hodin ráno, ale kolikrát nemám šanci se do osmi do Brodu dostat, dříve to bylo bez problémů. Zdržení je znát i ráno u autobusu, který jezdí kolem šesté," posteskla si například paní Jana z Přibyslavi.

Cestující ani řidiči autobusů nemají na této trase skutečně lehký život. Sotva skončila zdlouhavá sanace svahu 
v Dobré, začaly ty samé stavební práce na svahu u Stříbrných Hor. Investorem sanačních prací ve Stříbrných Horách je opět jihlavské Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD).

„Sanace svahu proběhne obdobným technologickým postupem. Vybraný dodavatel, společnost Porr, by měl v těchto dnech projednávat dopravní opatření. Pokud nás opět nezradí počasí, mělo by to být hotovo do zimy, to znamená do konce října. Náklady budou rovněž obdobné jako u svahu 
v Dobré, sedm milionů korun," informovala stručně ředitelka ŘSD Marie Tesařová. Dělníci musejí do svahu 
u Stříbrných Hor namontovat speciální rošty, aby se nesesouval.
A aby toho nebylo málo, čeká na cestující další velká objížďka, a to hned před vjezdem do města u supermarketu Albert.

Od 15. července se řidiči 
v Havlíčkově Brodě potýkají 
s omezením při průjezdu Žižkovou ulicí. Kraj Vysočina ve spolupráci s městem Havlíčkův Brod tam opravuje její úsek od kruhového objezdu 
u obchodního domu Albert po křižovatku Žižkova – Kyjovská. Uzavírka potrvá zhruba do konce listopadu," sdělila mluvčí havlíčkobrodské radnice Alena Doležalová. Ta dodala, že během letošního 
a příštího roku budou podle aktuálního stavu uzavírek ve městě a postupu stavebních prací zahájeny i další etapy rekonstrukce Žižkovy ulice.

Do konce roku 2014 by měla být opravena tato komunikace v celé délce, tedy od kruhového objezdu u Albertu až k budově městské policie.