VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Cesta přes Třebíč, do Meziříčí i do Žďáru bude malé peklo

Vysočina - Stát i kraj už mají naplánováno, které největší rekonstrukce udělají na silnicích Vysočiny v příštím roce. Rušno bude na D1 stejně jako v okolí Třebíče či na Žďársku.

20.11.2018
SDÍLEJ:

Rekonstruovaná silnice Třebíč - Střítež. Investice převážně kraje.Foto: Deník / Hana Jakubcová

Šála je hotová. A obchvat se začne stavět. To si můžou říct v „prezidentově“ Novém Veselí na Žďársku. Jsou jedním z dalších míst na silniční mapě v Kraji Vysočina, kde se konečně brzy dočkají odklonu dopravy ze zastavěné zóny.

„Říkám s oblibou, že velkou zásluhu mají naše ženy. Dlouhodobě usilujeme o obchvat městyse a vložily se do toho i naše obyvatelky. Za čtyři roky upletly šálu dlouhou 5064 metrů. A my se nacházíme ve fázi, kdy kraj vybírá zhotovitele stavby,“ okomentoval současné dění veselský starosta Zdeněk Křivánek.

Tamní ženy vymyslely iniciativu, která měla zviditelnit a podpořit výstavbu přeložky krajské silnice II/353. Je jisté, že „nějaké to slovo“ ztratil ve správnou chvíli na správném místě i prezident Miloš Zeman, který má v Novém Veselí chalupu. A nezpochybnitelný je zároveň fakt, že městys extrémně trpí pod náporem dopravy. „Daly se dohromady ty správné střípky mozaiky. Zkrátka příští rok na jaře se začne stavět a pětikilometrová silnice by měla být hotová na konci října 2020. Pak po ní napneme šálu,“ doplnil Křivánek.

Z výčtu silničních staveb, které v těchto dnech zveřejňují kraj i stát, je patrné, že Vysočina bude příští rok opět pořádně rozkopaná. Úpět budou zase řidiči v Třebíči a okolí, například cesta směr Jaroměřice se stane tvrdým oříškem. Těžké to budou mít i ve Velkém Meziříčí, v Jihlavě nebo třeba v Přibyslavi.

Kraj už prozradil mimo záměr v Novém Veselí dalších pět velkých silničních staveb, které v nejbližší době začne realizovat, mají vyjít na částku okolo 830 milionů korun. Chystají se žádosti o evropské peníze. Všech pět staveb bude na Třebíčsku: úprava křižovatky na II/351 u Dalešic, rekonstrukce silnice II/360 ze Stříteže po Štěpánovice, první část rekonstrukce II/152 Jaroměřice – Hrotovice, jež se má postupně opravovat až po hranice kraje. Dále se bude pracovat na dálničním přivaděči II/360 od Oslavičky po Rudíkov a rekonstrukcí projde silnice II/349 ze Svatoslavi do Čechtína. Dalších 12 velkých staveb hejtmanství zveřejní v nejbližší době.

Na nejvytíženější tuzemské dopravní tepně dálnici D1 zbrzdí řidiče v roce 2019 v jejich cestě přes Kraj Vysočina dopravní omezení ve čtyřech úsecích. Nejexponovanějším místem bude bezesporu Velké Meziříčí, kde se má už v březnu začít s opravou v úseku od exitu 141 po exit 146, což zahrne i rozšiřování dálničního mostu Vysočina. Potrvá to dva roky a akce takového rozsahu s sebou určitě přinese dopravní zácpy v Meziříčí.

Bude pokračovat modernizace úseku od exitu 90 Humpolec po exit 104 Větrný Jeníkov. Na jaře se také rozjede rekonstrukce od exitu 119 Velký Beranov po exit 134 Měřín. „V polovině roku bude následovat poslední úsek od exitu 81 Koberovice po exit 90 Humpolec,“ doplnil mluvčí Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) Jan Studecký.

ŘSD plánuje na frekventované trase, státní silnici I/38, opravit mosty na přivaděči v Jihlavě a v jihlavském úseku vyměnit svodidla. Na stejné silnici se má rekonstruovat průtah Litohoří a úsek z Dlouhé Brtnice po Hladov. Na další vytížené trase I/19 ŘSD zrekonstruuje úseky Přibyslav – Ronov nad Sázavou a Sázava – Žďár nad Sázavou a rovněž most v Dubovicích.

Na I/37 rozkopou úsek Laštovičky – Rousměrov. U turisticky atraktivní Telče se řidiči zapotí kvůli rekonstrukci na I/23 v úseku z Telče po Krahulčí. Na téže trase se bude spravovat propustek v Chlístově a průtah v Olšanech.

Malé peklo si i v příštím roce prožijí šoféři v Třebíči. Tam má ŘSD v plánu na I/23 zrekonstruovat část ramp u nemocnice. A dokončit rekonstrukci mostu ve Sportovní, kterou podle informací, jež má Deník k dispozici, přeruší na konci listopadu a most by měl být přes zimu normálně průjezdný. Řidiči taky musejí počítat s tím, že se bude na jaře od dubna do června při úplné uzavírce dodělávat rozkopaný úsek krajské silnice II/360 od Třebíče po Střítež.
Největší rekonstrukce silnic na Vysočině v roce 2019, jak jsou předběžně naplánované:

- státní silnice I. třídy
I/38 Jihlava, mosty přivaděč
I/23 Třebíč, most ev.č.23-038
I/38 Litohoř průtah
I/19 Přibyslav - Ronov nad Sázavou
I/19 Sázava - Žďár nad Sázavou
I/23 Chlístov, oprava propustku
I/23 Olšany průtah
I/19 Dubovice, most ev.č.19-061
I/23 Třebíč, most ev.č.23-036.1
I/23 Krahulčí - Telč
I/38 Dlouhá Brtnice - Hladov
I/37 Laštovičky - Rousměrov
I/38 D1 - Jihlava, výměna svodidel
Celkový předpokládaný objem těchto akcí je 340 mil. Kč
Stavět se má v období od dubna do října
Zdroj: ŘSD

- Dálnice D1:
pokračovat budou práce na modernizaci úseku 12, EXIT 90 Humpolec – EXIT 104 Větrný Jeníkov (nabídková cena 1 749 mil. Kč bez DPH).
 Na jaře je předpoklad zahájení těchto dvou úseků (v současné době na ně probíhá výběrové řízení):
úsek 16, EXIT 119 Velký Beranov – EXIT 134 Měřín
úsek 19, EXIT 141 V. Meziříčí západ – EXIT 146 V. Meziříčí východ
 V polovině roku pak bude následovat ještě poslední úsek:
úsek 11, EXIT 81 Koberovice – EXIT 90 Humpolec
Zdroj: ŘSD

- Krajské silnice II. třídy:
II/399 křiž. III/39911 - Dalešice - křiž. s II/351
II/353 Nové Veselí – obchvat
II/360 Střítež – Štěpánovice
II/152 Jaroměřice - Hrotovice - hr. kraje, 1. stavba
II/360 Oslavička – Rudíkov
II/349 Svatoslav – Čechtín
Celková předpokládaná cena je okolo 830 miliónů korun
Dalších 12 velkých projektů kraj chystá
Zdroj: Kraj Vysočina

Autor: Hana Jakubcová

20.11.2018 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

Věda a výzkum - Věda a výzkum Výzkumný a vědecký pracovník 20 000 Kč Laboranti v biologických a příbuzných oborech LABORANT/KA PROVOZNÍ LABORATOŘE - Bystřice nad Pernštejnem. Požadované vzdělání: vyšší odborné. Pružná pracovní doba, úvazek: . Mzda min. 20000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Hledáme vhodného pracovníka / pracovnici na pozici: Laborant/ka provozní laboratoře, SŠ/VŠ vzdělání chemického, mikrobiologického směru, výhodou provozní a laboratorní praxe, dále praxe v oblasti jištění jakosti a HACCP, schopnost samostatné práce, znalost práce na PC (WORD, EXCEL, Internet), spolehlivost, pečlivost, zodpovědný přístup k práci. , První kontakt emailem.. Pracoviště: Cormen s.r.o., Průmyslová, č.p. 1420, 593 01 Bystřice nad Pernštejnem. Informace: Renáta Vyhnálková, PhD., +420 565 400 300. Výroba - Výroba Provozní zámečníci, údržbáři 20 000 Kč Provozní zámečníci, údržbáři Zámečník. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 20000 kč, mzda max. 25000 kč. Volných pracovních míst: 3. Poznámka: Od 1.6. přestěhování provozovny do Nového Města na Moravě., výroban ocelových konstrukcí, V případě zájmu volejte po-pá,8.00-15.00 hod nebo pište na uvedený email. Pracoviště: Vm car czech, s.r.o. - pracoviště nové město na moravě, Soškova, č.p. 1563, 592 31 Nové Město na Moravě. Informace: Vladimír Matějka, +420 731 616 333. Obchod - Obchod Prodavač, prodejce 5 000 Kč Prodavači ostatního zboží v prodejnách PRODEJCE ZÁBAVNÍ PYROTECHNIKY VE VNITŘNÍCH PROSTORÁCH SUPERMARKETŮ A HYPERMARKETŮ - Žďár n.Sáz.. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Neurčeno, úvazek: . Mzda min. 5000 kč, mzda max. 6000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Hledáme prodejce zábavní pyrotechniky ve vnitřních prostorách supermarketů a hypermarketů., Pracovní poměr od 27.12.2018 do 31.12.2018., Požadujeme spolehlivost a zodpovědnost. Pracovní doba od 9:00 do 15:00 hod., Nabízíme zajímavé podmínky., Místo vhodné i pro absolventy., Veškeré informace a kontakt na: Tomáš Plaček, tel. 731 909 123, platomas@seznam.cz, Schůzku nutné domluvit předem, na pracovištích se trvale nenachází odpovědná osoba!!!. Pracoviště: Tomáš plaček - pracoviště žďár nad sázavou, Strojírenská, č.p. 2244, 591 01 Žďár nad Sázavou 1. Informace: Tomáš Plaček, +420 731 909 123. Výroba - Výroba Pomocní dělníci ve výrobě 16 000 Kč Pomocní dělníci ve výrobě dělník na pile. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 16000 kč, mzda max. 19000 kč. Volných pracovních míst: 4. Poznámka: obsluha rámové a omítací pily, obsluha vykracovací pily, rovnání a třídění řeziva, pomocné práce, první kontakt osobně na provozovně 6-15 hod., e-mailem nebo telefonicky.. Pracoviště: Ing. vladimír malec - provoz pila ruda, 594 01 Velké Meziříčí. Informace: Vladimír Malec, +420 603 267 429.

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

První letošní lyžování na Šacberku.
9

OBRAZEM: Na Šacberku si užili první lyžovačku

V Jihlavě se lidé potkali se strašidelnými čerty.
19

Nejdřív obavy, pak zábava. Děsiví Krampusové poprvé strašili v Jihlavě

Sprejer počmáral vodojem u poutního místa, škoda je za deset tisíc korun

Nové Město na Moravě – Po dosud neznámém pachateli, který posprejoval objekt poblíž Třech křížů nad Novým Městem, pátrají novoměstští policisté.

Silničáři mají tisíce tun dlažebních kostek

Vysočina - Prodali by je, ale není komu. Silničáři mají na skladě zhruba dva a půl tisíce tun vytěžených žulových kostek. Nabízí je na prodej, zájem je však nízký a tak Kraj Vysočina snižuje cenu.

Nemocnicí se nesly vánoční melodie. Děti zahrály dlouhodobě nemocným pacientům

Nové Město na Moravě – Malé adventní setkání žáků Základní umělecké školy Jana Štursy a pacientů z oddělení dlouhodobě nemocných se v pátek uskutečnilo v Nemocnici Nové Město na Moravě.

I letos bude Harusův kopec v televizi

Vysočina - I během letošní zimy budou v pořadu Panorama na České televizi záběry z Vysočiny.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT