Aby také ne. V komplexu se koná akce s názvem Svatební inspirace. Do Pohody se sjeli vinaři, barmani, dekoratéři. Zkrátka každý článek nezapomenutelného svatebního dne. „Máme tady i čtyři svatby týdně. Lidé se nás často ptají, jak to u nás chodí, co bychom jim doporučili. Tak jsme se domluvili s prověřenými dodavateli, kteří k nám přijeli a s budoucím novomanželům vysvětlují co a jak. Je to takový komplex. Vše na jednom místě,“ líčí kde hlavní organizátorka akce a event manažerka Pohody Sabina Svobodová.

Penzion je rozlehlý komplex na samotě u lesa. V jeho okolí se nachází zrekonstruované bunkry a přímo v areálu jsou například ohrady s poníky, degustační bar, bazén, ale také oddávací altánek. Naprosto klidné vesnické dvojče městského neposedného raubíře.

Lékař Jiří Jeřábek je vyhlášený odborník na tyto zákroky. Na jeho zákroky se jezdí dívat chirurgové z celé republiky.
Operace kýly klíčovou dírkou v Třebíči: byli jsme u toho, podívejte se

Na předsvatební generálku dorazily desítky lidí. V pátek, kdy akce začala, pětadvacet. V sobotu kolem šedesátky. „Většina páry, které už u nás mají zarezervovanou svatbu,“ informuje Svobodová.

Gril na zahrádce vedle bazénu jede na plný výkon. Maso voní až do nedalekého Třebíče a masoví mistři vysvětlují vlastnosti jednotlivých druhů steaků. „Kýta má sice méně tuku, ale je suchá. Na toto,“ rozhazuje rukama bodrý chlapík v zástěře. „…Je nejlepší krkovička.“

Žďárský prepper Alexandr D.
Lidé si krizi představují jako Šíleného Maxe, říká žďárský prepper

Uvnitř rozlehlé, prosluněné místnosti, se to hemží lidmi. Jedni natvrdo organizují blížící se obřad, další jen nervózně těkají po místnosti. Z barmana, na baristu, vinaře, aranžérku, zpět na barmana a aranžérku. „Tohle je moc hezké. Něco podobného jsem už vytvářela. Tady se můžete podívat,“ poklepává prstem svatební dekoratérka Jitka Svobodová na katolog.

Pár naproti ní se usmívá, přičemž palci hladí hřbet ruky toho druhého. Trocha nervozity, trocha adrenalinu, trocha stresu. Mladá láska, prosté štěstí. Den D se blíží.