Městu se ani letos nevyhnou dlouhé kolony aut. Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) chce již v dubnu zahájit dlouho avizovanou rekonstrukci mostu přes železnici v Humpolecké ulici. Ta potrvá až do konce října. Přes most projedou denně tisíce aut, a to především směrem na dálnici D1.

„Přes most se postaví mostní provizorium, po kterém budou auta kyvadlově projíždět. I tak samozřejmě očekáváme komplikace a problémy v dopravě, kterým se bohužel nelze nijak vyhnout," uvedl havlíčkobrodský místostarosta Libor Honzárek (TOP 09).

Ten dodal, že již bylo ukončeno výběrové řízení na zhotovitele stavby a vítězem se stalo sdružení tří stavebních firem.

„Podle informací hlavního investora ŘSD dojde již příští týden k převzetí staveniště 
s tím, že březen bude věnován především administrativním činnostem a od dubna bude zahájena stavba," konstatoval Honzárek.

Výluka na železnici

Stavební práce si vyžádají investici zhruba třicet dva milionů korun. Na rychlíkové trati směrem na Prahu, která vede pod mostem, budou v průběhu stavby výluky.

„Na městský úřad nám přišlo již několik dotazů a připomínek ohledně chystaného dopravního omezení. Z toho důvodu chceme uspořádat s lidmi veřejnou besedu, které se zúčastní i zástupci hlavního investora a stavebních firem," informoval starosta Havlíčkova Brodu Jan Tecl (ODS).

Ten dodal, že radnice není kompetentní, aby na všechny dotazy odpovídala, a právě kvůli tomu uspořádají veřejnou diskusi.

„Vedení města také požádalo Kraj Vysočina, aby odložil plánovanou opravu silnice III. třídy mezi obcemi Lípa a Šmolovy, a to na dobu nezbytně nutnou. Je to totiž jediná trasa, která bude sloužit jako objížďka případných kolon, které ve městě vzniknou kvůli rekonstrukci mostu," vysvětlil Honzárek. Ten doplnil, že radnice chce poskytnout lidem maximum informací a dopředu je seznámit se všemi okolnostmi stavby.

Objízdnou cestu ve městě se nalézt nepodařilo. „Jedna silnice tam sice vede, ale prochází škrobárnou Amylon. Vedení firmy průjezd aut odmítlo, protože do potravinářského závodu není možné pustit veřejnost," uzavřel Honzárek.

(čtk)