Jak vysvětluje, doma netouží zůstat proto, že by se jí to líbilo. „Nakažených je na Havlíčkobrodsku pořád dost. Vysočina a sousední Pardubicko na tom nejsou nejlíp, přitom se otevřou všechny obchody. Asi už nemůžeme být na Vánoce bez těch front. Jenže já se bojím následků. Co přijde potom, když nakažených budou zase tisíce?“ ptá se znepokojená mladá kadeřnice.

Myslí přitom hlavně na své zdraví. „Já se nechci nakazit. Vánoce rozhodně netoužím prožít v karanténě a bát se, že po nákaze koronavirem budu mít nějaké zdravotní následky,“ zdůrazňuje Váchová.

Současně vzpomíná, jak za ní do kadeřnictví dříve zákaznice běžně chodily s rýmou a kašlem. „Já se pokaždé bála, že se nakazím. Chodit s chřipkou mezi lidi, to není hrdinství. To je bezohlednost a nerozum. Doufám, že se po koronaviru pár lidí nad sebou zamyslí. A budou více dbát na svoje zdraví a zdraví lidí kolem sebe,“ přeje si žena z Havlíčkova Brodu.

A opakovaně přiznává, že do práce se ve čtvrtek moc netěší. Ministru zdravotnictví Janu Blatnému a vládnímu týmu odborníků by doporučila při uvolňování mnohem větší přísnost. Sama je odhodlaná chránit se maximálně. „Stříhat a česat budu jedině v roušce. A přísně dbát na všechna doporučená hygienická opatření,“ vzkazuje Váchová zákaznicím.