Jediný kandidát je i na post prvního místopředsedy, tím je Michal Hašek. Vyplývá to ze sobotní krajské konference, která se konala ve Větrném Jeníkově. „V tuto chvíli nemáme hotové nominace na jednotlivé místopředsedy, nicméně si dovolím odhadnout, že nominaci na předsedu strany stoprocentně získá Bohuslav Sobotka, stejné je to i s Michalem Haškem. Co se týká nominace na další místopředsedy, to bych raději nechal otevřené, protože ještě nevíme, kdo další nás o nominaci požádá," řekl Zdeněk Chlád, předseda krajského výkonného výboru ČSSD Kraje Vysočina. O nominaci prozatím požádal Martin Starec, Jiří Dienstbier, Alena Gajdušková a z Vysočiny Milan Štěch.

Konference se týkala i hodnocení krajských a senátních voleb. „To je minulost, za kterou se můžeme plácat po zádech," shrnul Chlád.

Co se týče prezidentských voleb, sociální demokraté se přiklání k již dříve jednoznačně deklarovanému názoru krajského výkonného výboru, který jednohlasně doporučil v druhém kole volit Miloše Zemana. „Podle předešlých výsledků je jasné, že Vysočina bude volit Zemana. Naše doporučení bude jednoznačně naplněno a k žádnému překvapení zřejmě nedojde," řekl Martin Starec, místopředseda ČSSD pro hospodaření.