Koordinátor Holešovské výzvy v krajském městě sedí na jihlavském magistrátu a ke kontaktu se sympatizanty a zájemci o informace k této iniciativě dal k dispozici číslo služebního telefonu do své magistrátní kanceláře.

Zítra od patnácti hodin na Masarykově náměstí v Jihlavě budou moci sympatizanti už počtvrté pod výzvu připojit svůj podpis.

Magistrátní úředník Jiří Týma se na aktivitách Holešovské výzvy v Jihlavě organizačně podílí. Podle oznamovacího práva konání zítřejší podpisové akce pod výzvu také ohlásil. Své aktivity ovšem jako problém nevnímá. „Nemyslím si, že by to byl problém. Pokud by se mi někdo na tento telefon do práce ozval, nevedl bych s ním půlhodinový hovor, případná třicetivteřinová informace by opravdu neměla být problémem,“ řekl Týma k případnému postupu při hovoru z pracovního telefonu.

Úředník a aktivista v jedné osobě by takový hovor nepovažoval ani za mrhání prostředky daňových poplatníků, z nichž je činnost magistrátu placena. „Holešovská výzva protestuje právě proti rozkrádání peněz daňových poplatníků ve velkém,“ pokusil se kontrovat Týma.

Vyřizování mimopracovních záležitostí ze služebního telefonu v pracovní době považuje tajemník jihlavského magistrátu Lubomír Dohnal za jediný problém, který by mohl v souvislosti s aktivitami pro Holešovskou výzvu 
ze strany zaměstnance úřadu nastat. „Povinností zaměstnanců magistrátu je věnovat se na pracovišti a v pracovní době pracovním povinnostem. Pokud bychom zjistili, že někdo tuto povinnost hrubě porušuje, museli by to nadřízení takového zaměstnance řešit,“ uvedl Lubomír Dohnal.

Týma na pozvánce na nejbližší akce Holešovské výzvy v Jihlavě vedle pevné linky 
do magistrátní kanceláře uvedl i svůj mobilní telefon a soukromou e-mailovou adresu. „Číslo do zaměstnání jsem uvedl, aby se na mě mohl obrátit co nejširší okruh zájemců o účast na našich akcích,“ řekl jihlavský aktivista výzvy. Ta chce podle textu 
v pozvánce na akce „upozornit na nutnost realizace politických, ekonomických, společenských, kulturních a sociálních změn v ČR a zahájit sjednocení občanů za účelem uskutečnění těchto změn.“

Týma současně zdůraznil, že od zveřejnění čísla služební linky se na něho nikdo právě přes tuto linku kvůli Holešovské výzvě neobrátil.

Samotná činnost Jiřího Týmy pro Holešovskou výzvu v rozporu s etickým kodexem zaměstnance magistrátu podle tajemníka Dohnala není. „Aktivity zaměstnanců mimo pracovní dobu a mimo pracoviště nesledujeme. Kdyby ale při takových mimopracovních aktivitách docházelo 
k porušení zákona a dobrého jména úřadu a města, tak bychom se jimi museli zabývat,“ naznačil případný následný postup Dohnal.