Je čas zabrat! Po dvou porážkách musí už jihlavští fotbalisté naplno bodovat. Zvyšuje se tlak od pronásledovatelů a Vysočina by navíc neměla ještě více zabředat do výkonnostní krize. Vylepšit si svoji momentálně chmurnou náladu mohou jihlavští fotbalisté zítra na půdě Vlašimi.

Jihlavu však čeká rozjetý soupeř, který dokáže obrat o body celky z čela tabulky. Středočeši v minulém kole získali bod na půdě druhých Bohemians, před tím doma zdolali čtvrtou Karvinou a remizovali s osmou Opavou. Jedinou jarní porážku si Graffin připsal v Mostě.

Favoritem utkání jsou přesto hostující hráči. V jejich prospěch hovoří, kromě vyhlašovaných ambicí, také dlouhodobá statistika. Vysočina ve všech pěti vzájemných zápasech zvítězila. Pokaždé navíc s čistým kontem!

Každá taková statistika je ale ošidná. Střelecky na jaře nezáří ani Vysočina, která ve třech ze čtyř utkání vyšla střelecky naprázdno. „Nenacházíme se v jednoduché situaci. Po dvou prohrách a zápasech, které jsme nezvládli výsledkově ani herně, musíme zabrat,“ uvědomuje si trenér Vysočiny Roman Pivarník.

Ten v posledním období hodně kritizoval absenci bojovnosti u svých hráčů. Na stejné téma hovoří i před duelem ve Vlašimi. „Čeká nás velice těžké utkání, ke kterému musíme přistoupit s mnohem větší zarputilostí a zodpovědností. Opravdu nesmíme žádnou situaci podcenit, raději hledat jednoduchá řešení a především na hřišti musíme udělat vše pro tříbodový zisk.“

Obmění sestavu?

Kouče určitě těší skutečnost, že se pomalu vyprazdňuje marodka týmu. Krajní obránce Gabriel už zasáhl do posledního duelu proti Varnsdorfu, trénovat začali další defenzivní hráči Tlustý se Šilingerem i záložník Vaculík. „Zatím nevím, kdy je budu moci zapojit do zápasů,“ mrzí trenéra Pivarníka. „Takto nemáme moc variant složení sestavy. Ale nevylučuji, že k nějakým korekcím dojde.“

Už třeba jenom kvůli ponuré náladě v kabině. „Nálada odpovídá posledním nezdarům,“ netají trenér. „Hráči si velmi dobře uvědomují vážnost situace. Je na nich, aby neúspěchy dokázali napravit a alespoň trochu si tak udobřili fanoušky.

Vysočinu zítra ve Vlašimi nečeká vůbec jednoduché utkání. Takových už ale ve zbytku soutěže mnoho nebude. Věřme, že jihlavští fotbalisté podpoří svůj postupový cíl kvalitním výkonem a ziskem tří bodů.