Velmi spokojený je po dalším odehraném dvojutkání kouč extraligových juniorů Dukly Petr Svoboda. Jihlavští hokejisté totiž získali „povinné“ tři body proti poslednímu Znojmu, doma si navíc vyšlápli na velmi silnou brněnskou Kometu, které k úspěchu nestačilo ani smazání tříbrankového manka.

EXTRALIGA JUNIORŮ
ZNOJMO - DUKLA JIHLAVA 2:5

Domácí se topí na úplném dně tabulky, a tak měli jihlavští hráči jasné pokyny přivézt domů tři body. A tento plán začala Dukla plnit v 10. minutě, kdy se v přesilovce prosadil Prokš. Znojmo sice bleskurychle vyrovnalo, ale hosté měli ve svých řadách Prokše, který vzápětí přidal druhou branku a těsně před odchodem do kabin zkompletoval hattrick.

„Kluci nastoupili do utkání velmi dobře, a i když jsme dostali branku, tak nepolevili a na začátku druhé třetiny dali ještě dva rychlé góly,“ těší trenéra Dukly Petra Svobodu. „Pak už si to ve třetí části pohlídali,“ říká trenér, který je rád, že ve Znojmě jeho tým nezaváhal. „Měli jsme to za povinnost vyhrát tam, a jsem rád, že se to zvládlo,“ dodává Svoboda.

Branky a nahrávky: 11. Zika (Tichý), 30. Zika (Hobza) 10. Prokš (Zídek, Brychta), 12. Prokš (Zídek), 19. Prokš (Zadražil), 24. Brychta (Hlaveš), 25. Polcar (Mikeš). Rozhodčí: Hejduk, Vampola Kotlík, Lukš. Vyloučení: 5:2. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: . Střely na branku: . Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:5, 2:5. Třetiny: 1:3, 1:2, 0:0. Dukla Jihlava: Hlávka (40. Rittich) Zadražil, Jícha, Polívka, Hlaveš, Tobola P., Kolda Matějka, Brychta, Gregar, Vaculín, Štěpán, Prokš, Pěška, Zídek, Brabec, Polcar, Mikeš, Přidal.

DUKLA JIHLAVA - KOMETA BRNO 4:3

Dukla měla skvělý nástup do utkání. Hned ve 4. minutě udeřil Pěška a tentýž hráč v předposlední minutě zvýšil na 2:0. „První třetinu jsme měli velmi dobrou a zaslouženě vedli o dva góly. Kluci dobře bruslili, napadali, a i když je Brno dostávalo pod tlak, tak jsme soupeře dokázali přehrávat. Mně se to hodně líbilo,“ hodnotí Svoboda.

Jihlavský Pěška byl ve druhé části blízko hattricku, ale brněnský gólman jeho radost na poslední chvíli překazil. Na 3:0 mohl zvýšit Tobola, který jel trestné střílení, ale nedal. „Nájezd jsme sice nedali, ale hned po buly jsme dali gól,“ poukazuje kouč na trefu Přidala z 35. minuty. „V tu chvíli to vypadalo jednoznačně, ale Brno nesložilo zbraně,“ doplňuje. V téže minutě totiž snížil P. Novák.

A to nebylo z brněnského snažení vše. Mezi 46. a 47. minutou se trefili Jankovič a J. Novák, a bylo srovnáno. „Měli jsme výpadek, kdy nám během dvou střídání dali dva góly. Museli jsme si hned vzít time, aby se to uklidnilo, protože kluci měli strach cokoliv udělat,“ nastiňuje dramatický průběh Petr Svoboda. „Trochu jsem je namotivoval, zabralo to, a pak už jsme ten zápas uhráli,“ těší jihlavského kouče, jehož tým po chvíli díky Brabcově gólu utekl na 4:3, a tímto skóre nakonec zápas skončil.

„Body s Brnem jsou takový bonus, protože u nich nás takřka k ničemu nepustili a my tam prohráli 0:4,“ uzavírá Svoboda.

Branky a nahrávky: 4. Pěška, 19. Pěška (Polcar), 35. Přidal (Matějka, Tobola), 49. Brabec (Zídek, Prokš) 35. P. Novák (Fusek), 46. Jankovič (J. Káňa), 47. J. Novák (Peslar, Zbořil). Rozhodčí: Pešina, Čech Dančišin, Matějček. Vyloučení: 6:8. Bez využití. Diváci: 108. Střely na branku: 32:34. Průběh utkání: 3:0, 3:3, 4:3. Třetiny: 2:0, 1:1, 1:2. Dukla Jihlava: Rittich Zadražil, Hlaveš, Polívka, Kolda, P. Tobola, Jícha Brabec, Zídek, Prokš Pěška, Mikeš, Polcar Brychta, Matějka, Přidal.