Kvůli výstavbě nové ledové plochy za 180 milionů korun poklesla návštěvnost stávajícího Horáckého zimního stadionu hokejového klubu Dukla Jihlava v této sezoně o tisíc lidí. Podle jednatele Dukly Bedřicha Ščerbana bude ale i tak nový zimáček pro Jihlavu přínosem.

„Uzavření tribun se kvůli stavbě na ekonomice značně podepsalo. Požární správa ale toto uzavření vyžaduje. Aby tady mohla stavba vyrůst, musíme to respektovat,“ vyjádřil se Ščerban.

V sezoně 2010 až 2011 se Dukla Jihlava držela v návštěvnosti v první lize na první příčce. Tuto sezonu je s celkovou návštěvností 81 367 třetí. Podle Ščerbana je však druhá hala v krajském městě potřeba. „Nová ledová plocha bude primárně určena pro mládež, školky, školy, amatéry a veřejné bruslení. V současné době je hala plně vytížená a kapacitně nestačí. Bruslí se od šesti hodin ráno do deseti hodin večer,“ přiblížil Ščerban.

Včera na stavbě nové ledové plochy v Tyršově ulici proběhl kontrolní den. V současné době dělníci pracují na základové desce. Stavebníci už se museli potýkat s prvními komplikacemi. Kvůli mrazům nabrala stavba třítýdenní zpoždění.

Hrubá stavba by však měla být dokončena podle plánu, tedy už letos v červnu. „Budeme se snažit všechno dohnat,“ řekl Deníku stavbyvedoucí Pavel Podolský.

Ne všem Jihlavanům se však výstavba nové ledové plochy líbí. I proto se stavbyvedoucí snaží, aby lidé z Tyršovy ulice byli stavbou co nejméně zatěžováni. „Udělali jsme protiprašnou stěnu a snažíme se práce dělat na takových strojích, které mají omezenou hlučnost. Děláme pro to maximum,“ dodal Podolský. Podle Lady Brtnické ale život vedle staveniště není vůbec jednoduchý. „Okolo domu je větší nepořádek, stahují se sem sprejeři. Všichni jsme nervózní. A to nemluvím o hluku, který musíme trpět,“ řekla před časem Brtnická. Podle stavbyvedoucího to ale není tak, že by všem obyvatelům Tyršovy ulice stavba vadila. „Zrovna dnes mě ráno zastavila paní, která stavbu ráda pozoruje, a ptala se mě, jak pokračujeme,“ uzavřel Podolský.