Například na frekventované silnici u obce Moravec na Žďársku skončila odpoledne v příkopu prázdná cisterna na plyn. „Některé vozy se v koloně otáčely a volily místní, ale sjízdnou komunikaci přes Mirošov. Linkový autobus by se neotočil, a tak se místní cestující vydali domů pěšky,“ konstatoval Petr Broža z Moravce.

V pátek dopoledne už nesněžilo a oddychnout si tak mohli i hasiči. Vyjížděli například k dopravní nehodě, která se stala na sněhu u Horního Studence na Havlíčkbrodsku, ale nešlo o nic dramatického.

Ilustrační foto.
Pohřešovaný chlapec byl na nádraží

Kamion pak v dopoledních hodinách zablokoval trasu mezi Telčí a Třebíčí u Markvartic, místo se ale dalo objet.
„Pár zásahů dnes bylo, ale nic závažného, a nedá se říct, že by jich bylo výrazně více,“ podotkla včera odpoledne krajská hasičská mluvčí Petra Musilová, ale varovala, že se má sněžení vrátit.

„Pokud to nebude nutné, vyjíždět budu v sobotu jenom na lyžích,“ reagoval jeden z řidičů Jan Skřivánek ze Žďáru nad Sázavou.

Silničáři se však prakticky nezastavili už několik dní. „Na silnicích máme sto devatenáct sypačů a také třicet traktorů s radlicemi,“ potvrdil včera odpoledne Julius Janeba z Krajské správy a údržby silnic Vysočiny a dodal, že maximální počet vozů kžižoval Vysočinu také celou noc. Od začátku ledna už na boj se sněhem silničáři využili téměř dva tisíce tun soli a dvojnásobné množství inertního materiálu.

Policie. Ilustrační snímek
Zmizelo černé kolo. Škoda je patnáct tisícV permanenci byli také krajští dispečeři, kteří lidem podávají aktuální informace o sjízdnosti silnic. „Mohlo se stát, že se někdo nedovolal napoprvé, ale není to tak, že by nebylo možné se dovolat vůbec,“ uvedl Janeba a prozradil, že lidé, kteří potřebují informace o sjízdnosti komunikací často, už mají kontakty na dispečery přímo v dané oblasti. A ti jsou schopni podat ty nejaktuálnější informace.