Stejně jako letní verze, také zimní kino bude promítat na dvorku novoměstského Horáckého muzea. Výhodou podle Šimka bude časnější stmívání. Začátky promítání tak budou moci být už v pět nebo šest hodin odpoledne. „Určitě k filmům budeme podávat teplé nápoje, minimálně svařák a grog pro diváky mít budeme. Počítáme také s patřičně zásobeným ledovým barem," prozradila ředitelka Novoměstských kulturních zařízení Veronika Teplá. Ledový bar bude podle představ organizátorů opravdu ledový.

„Uplácáme ho ze sněhu a nasvítíme ho. Bude to určitě vypadat moc hezky. Jak jsem již říkal, máme s ním už určité zkušenosti ze sjezdovky. Jen bude záležet na počasí, aby nám bar brzo neroztál," vyjádřil se pro Deník Daniel Šimek. Diváci se ve dvorku Horáckého muzea usadí, stejně jako v létě, na židle a lavice. K dispozici budou mít ale také možnost mnohem stylovějšího sezení. „Kdo bude chtít, může si přitáhnout své vlastní sáňky nebo přinést například rozkládací lehátko a sedět či ležet na něm," sdělil Daniel Šimek.

Nejen něco na sezení si návštěvníci zimního kina budou moci nosit. Vítáno bude podle pořadatelů také vlastní vybavení, jako například teplé spacáky, které zajistí příjemný kulturní zážitek po celou dobu promítání. „Počítáme s tím, že nachystáme nějaké deky, ale pokud si někdo přinese vlastní, budeme jen rádi," uvedla Veronika Teplá. „Letní kino je mnohem lepší než sedět někde v zavřené klimatizované místnosti. Má to své kouzlo a atmosféru. Zimní promítání si dost dobře neumím představit. Zvědavost mi ale nedá, a přijdu se podívat," řekl jeden z pravidelných návštěvníků letního kina Jakub Nečas.

Tematické večery na dvorku Horáckého muzea nabídnou v zimních měsících takové filmy, jako je například snímek Kokosy na sněhu. „Pokud někomu bude zima už protivná, tak naopak nasadíme třeba něco z Karibiku," prozradil s úsměvem za pořadatele Daniel Šimek. „Film z Karibiku nachystáme nejspíš na únor, to už se určitě budeme všichni moc těšit na léto," doplnila Šimka Veronika Teplá.

Zimní kino připravují v Novém Městě na leden a na únor, což jsou měsíce, které s sebou většinou přináší největší sněhovou nadílku a velmi nízké teploty. Právě počasí bývá při promítání pod širým nebem největším nepřítelem organizátorů.
„Informovat o termínu zimního kina budeme asi týden dopředu tak, abychom mohli už trochu vědět, jaké můžeme očekávat počasí. Sníh nám moc vadit nebude, to se dá zvládnout. Ale kdyby mělo být například mínus dvacet, tak to by určitě nevydržela technika," nechal se slyšet Daniel Šimek.

HELENA ZELENÁ KŘÍŽOVÁ