„Večer, který nás čeká, nese podtitul …za vším hledej ženu. Představí se v něm ženy výjimečné ve svých oborech či životech, a také muži, kteří jsou ženami inspirováni a podporují svět, kde správnou volbou je vzájemná úcta, radost z tvoření a gentlemanství,‟ sdělila k pořadu Kateřina Vařáková ze žďárského spolku Farniente, který tyto večery ve městě organizačně zaštiťuje.

Jak jedna z pořadatelů přiblížila, projekt Pecha Kucha Night chce vytvářet prostor pro vzájemné setkávání a inspirování lidí a v překladu znamená „noc povídání či tlachů“. Během jednoho večera má každý z přednášejících přesně 6 minut a 40 sekund. „Za tu dobu může předvést dvacet obrázků, přičemž každý z nich může komentovat po dobu dvaceti sekund - to je právě čtyři sta vteřin, tedy oněch šest minut a čtyřicet vteřin, a ani o chlup víc,‟ popsala Vařáková. „U diváků ve Žďáře má Pecha Kucha Night úspěch – jeden večer navštíví i sto padesát lidí, to je myslím na město velikosti Žďáru příjemné,‟ dodala.

close Dagmar Kožinová - host večera Pecha Kucha Night v divadle ve Žďáře nad Sázavou. Koná se v sobotu 17. března od 19 hodin. info Zdroj: archiv pořadatelů zoom_in

Hosty si pořadatelé žďárské Pecha Kucha Night hledají sami, oslovují zajímavé osobnosti z nejrůznějších oblastí života. V sobotu se s přítomnými o své myšlenky podělí například Lenka Novotná – máma tří dětí a manželka, ale také inovátorka, manažerka, idealistka a milovnice udržitelného designu. Pozvání přijal Pavel Čadík – životní optimista, cestovatel a milovník uměleckého světa, spoluzakladatel známého Kinematografu bratří Čadíků. „Dalším hostem bude třeba Dagmar Kožinová, žena, která třebas elegantně přivedla do rozpaků i Jana Krause v jeho televizní show, ale také lektorka, koučka a mentorka v otázkách týkajících se ženství. Založila projekt Ženské cykly a věnuje se rovněž tématu rozchodů,‟ přiblížila Kateřina Vařáková.

Pod roušku ženských tajemství a původu jejich kouzla dají dále nahlédnout Daniel Šmíd - profesionální gentleman, milovník vkusného oblékání, moderní etikety a tvorby osobního stylu a firemní image; Lucie Krejčová - výzkumnice v oblasti sexuality a partnerských vztahů, jež zkoumá nejintimnější prožitky žen a mužů (např. ženský orgasmus, sexuální vzrušení žen, konzumaci pornografie u mužů a žen); Soňa Baranová – půvabná a citlivá žena, moderátorka Dobrého rána České televize, jež dokáže nalézat okouzlující jiskru v každé maličkosti a každém hostu; Gabriela Mrkvicová – manažerka, networkerka, moderátorka a inspirátorka podnikatelských setkání; Radmila Telváková – životní průvodce, osobitá žena a podporovatelka života v nás, autorka projektu „Můžeš“.

Na konec se na pódiu sejdou všichni účinkující a odpoví na případné otázky diváků či pořadatelů. „A akční večer zakončí afterparty v Kavárně u tety Hany, kde se bude v inspirativní konverzaci pokračovat, třeba při sklence vína,‟ dodala s úsměvem Kateřina Vařáková. Vstupenky na inspirativní večer v divadle stojí 99 (základní vstupné) nebo 129 korun (VIP vstupenky - v ceně sedadlo v první řadě a sklenka sektu).

Pecha Kucha Night:

PechaKucha Night vymysleli v roce 2003 Astrid Kleinová a Mark Dytham z tokijské ho architektonického studia Klein-Dytham architects. Protože měli zkušenosti z architektonických přednášek, jež trvaly celé hodiny, přemýšleli, jak jejich rozvleklost omezit. Tak vznikl formát 20 krát 20, kdy každý přednášející má k dispozici 20 snímků a ke každému snímku prostor 20 sekund o něm pohovořit.

Prezentace se stala velmi populární a v současné době ji pořádají ve stovkách měst po celém světě. Žďár nad Sázavou se stal dvanáctým městem v České republice, které PechaKucha Night organizuje.