Ke svému koncertování přizval také chorvatského baskytaristu Gorana Vujiče a japonského bubeníka Yutaka Uchida. Walter Phisbacher sice pochází z Rakouska, od roku 1994 ale studuje a hraje v USA. Spolupracoval s mnoha jazzovými hvězdami (George Garzone, Tim Lefebvre, Chico Freeman, Christian Howes), u nás je známý především účinkováním s kapelou Laca Decziho New York Celula Orchestra.

„Aktuálně vystupuje s vlastním triem Walter Phisbacher NY3, do kterého přizval chorvatského baskytaristu Gorana Vujiče a japonského bubeníka Yutaka Uchida. Takové složení slibuje zajímavou kombinaci mnoha vlivů a žánrů. Jejich vystoupení je založeno zejména na klavírních improvizacích a energických kompozicích,“ přiblížil jejich tvorbu dramaturg Batyskafu Aleš Kostečka.

Walter Phisbacher před nedávnem opustil Celula New York Orchestra, aby se mohl věnovat dalším svým projektům. V nich sice stále vychází z jazzu, nebrání se ale ani stylům, jako jsou funky, rock, latin nebo drum´n´bass.

Vystupuje zejména v Německu a Rakousku, ale širokou základnu fanoušků si vybudoval i u nás, a to především díky své spolupráci s geniálním slovenským hudebníkem Lacem Deczim. Vedle toho působí také v kapele slavného houslisty Christiana Howese a v New Yorku provozuje nahrávací studio.
„Walter u nás hrál již před několika lety a jeho koncert byl skutečně vynikající. To byl také důvod, proč jsme usilovali o jeho další vystoupení,“ řekl Aleš Kostečka s tím, že nebylo vůbec jednoduché sehnat v nabitém kalendáři newyorkského hudebníka volný termín. Koncert odstartuje v sobotu 9. dubna ve 21 hodin. (blk)