Jaké pocity máte ze soutěže Miss Vysočiny 2009?
Pocity mám veskrze příjemné. Byla to pro mě velká životní zkušenost. Na druhou stranu bylo absolvování soutěže fyzicky velice náročné, protože například neustálé trénování chůze na vysokých podpatcích není příliš příjemné. Do toho jsem navíc měla určité zdravotní problémy, což mi také příliš nepřidalo. Jak jsem však již řekla, celou soutěž jsem si především užívala a byla jsem většinou příjemně překvapená.

Kdo vás do soutěže přihlásil a s jakými cíli jste do ní šla?
Účast v soutěži mi navrhl můj táta, který mě do ní také přihlásil. Musím přiznat, že jsem byla pro, chtěla jsem to vyzkoušet. S nějakým konkrétním cílem jsem do soutěže nešla. Pevně jsem doufala, že bych se mohla umístit na nějakém slušném místě. Přímo na vítězství jsem však rozhodně nemyslela.

Absolvovaly jste před finálovým večerem nějaké soustředění?
Měly jsme dvě soustředění, obě trvala tři dny, kdy jsme byly ubytovány ve žďárském hotelu Jehla. Při prvním soustředění jsme se učily chodit na podpatcích, zkoušely jsme líčení, trénovaly volnou disciplínu, absolvovaly točení klipů a fotek na propagaci a všechny nezbytnosti na finálový večer. V týdnu před finále jsme měly druhé soustředění a zde jsme trénovaly pouze choreografii, finálový večer krok za krokem, včetně generálky.

Připravovala jste se nějak speciálně na soutěžní večer?
Nijak speciálně jsem se nepřipravovala. Před začátkem večera jsem byla hodně nervózní, ale hned po první disciplíně, kdy jsme všechny finalistky tancovaly na pódiu, ze mě tréma spadla. Hodně mi v tom pomohla také podpora rodičů a sestry v hledišti, kteří mi neustále mávali a povzbuzovali mě.

Která disciplína pro vás byla v průběhu soutěžního večera nejtěžší?
Rozhodně nejtěžší pro mě byla volná disciplína. Na rozdíl od většiny dívek, které si zvolily tanec, já jsem se rozhodla pro zpěv písně Ivety Bartošové Víš, lásko. Den před soutěžním večerem jsem však měla problémy s hlasivkami. Na generálce jsem písničku nebyla schopná zazpívat. Při samotném večeru se pak vše naštěstí podařilo úplně v pohodě. Měla jsem ze sebe dobrý pocit, že se mi písničku povedlo zazpívat tak, jak jsem si představovala.

Kterou disciplínu jste si naopak nejvíce užívala?
Zcela určitě promenádu večerních šatů. Tato disciplína mi přišla velmi uvolněná, měly jsme nacvičenou chůzi, k tomu hrála výborná hudba, navíc jsme na sobě měly krásné šaty. Prostě jsem z toho měla výborný pocit.

Snažili se vám pořadatelé nebo i moderátor večera, Jan Čenský, pomáhat?
Určitě ano. Třeba Jan Čenský byl velice příjemný, snažil se z nás shodit trému a neustále nás uklidňoval. I pořadatelé, tedy většina, se nám snažili pomáhat. Někteří na nás byli trochu přísnější, snažili se nás trochu usměrňovat, ale to už k takové soutěži patří a rozhodně jsme to nebraly nijak negativně.

Byla to vaše první zkušenost s podobnou soutěží?
S podobnou soutěží určitě ano. S vystupováním před publikem však již mám určité zkušenosti. V době, kdy jsem navštěvovala základní školu, jsem se zúčastnila pěvecké soutěže Žďárský skřivánek, ve které se mi tehdy podařilo zvítězit.

Jaké panovaly vztahy mezi jednotlivými soutěžícími? Nesly se v kamarádském duchu, nebo byla mezi dívkami cítit určitá rivalita a napětí?
Mezi finalistkami byly velice dobré vztahy, nebyly žádné problémy, tedy já jsem žádné nepostřehla. Všechny jsme se mezi sebou normálně bavily, žádná nepřátelská atmosféra nepanovala. Vzájemně jsme se také podporovaly a přály si úspěch.

Předpokládám, že jste ze svého umístění měla velkou radost?
Samozřejmě. Jak jsem již říkala, věřila jsem, že bych se mohla slušně umístit, a dvě ocenění mi udělala ohromnou radost. Přiznám se, že větší jsem měla z titulu Miss sympatie, kterou volili diváci přímo v sále. Byla jsem z tohoto titulu příjemně překvapená. Vůbec jsem to nečekala, protože některé dívky měly v hledišti daleko větší podporu než-li já.

Jaké ceny jste si ze soutěže odnesla?
Kromě věcných darů, mimochodem velice krásných, jsem vyhrála možnost pobytu pro dvě osoby v zahraničí. Rozhodla jsem se, že této možnosti využiji, a vyrazíme spolu s mojí sestrou Magdou, která mě s rodiči v průběhu celé soutěže velmi podporovala.

Setkáváte se s nějakými ohlasy na vaši účast v soutěži, případně na výsledek, kterého jste dosáhla?
Moji blízcí, jak z rodiny, tak i kamarádi, mi gratulovali a moc mi úspěch přáli. Nějaký významnější ohlas jsem nezaznamenala. Nemyslím si, že bych dosáhla zase takového úspěchu, že by z toho měl být nějaký větší rozruch. Potěšila mě ještě blahopřání od mých učitelů ve škole, čehož si hodně vážím.

Účast v podobných soutěžích bývá pro mnoho dívek prvním krůčkem v jejich případné budoucí kariéře modelky. Máte podobné ambice?
Přiznám se, že mým snem je pracovat jako modelka, této možnosti se tedy určitě nezříkám. V budoucnu bych se velice ráda zúčastnila soutěže Miss České republiky.

---------------

Přehled udělených titulů:

Miss Vysočiny 2009 a Nejkrásnější dívka Vysočiny – Jana Zemanová, Batelov;

1. vicemiss – Simona Kadlecová, Čejč;

2. vicemiss a Miss sympatie – Marie Sáblíková, Nová Ves u Nového Města na Moravě;

Miss tip Hitrádia Vysočina a Miss tip Deníku – Hana Brázdová, Chotěboř; Miss internet a Miss tip Nice magazínu – Pavla Remsová, Bohdalov.

Zvláštní cena – Král moderátorů Miss Vysočiny – Jan Čenský

Kdo je Marie Sáblíková?

Narodila se 17. března 1992 v Novém Městě na Moravě a trvale žije v Nové Vsi u Nového Města na Moravě.

V současné době navštěvuje 2. ročník Střední školy obchodu a služeb ve Žďáře nad Sázavou. Mezi její koníčky patří zpěv, tanec, hudba a sport.

Zúčastnila se letošního ročníku soutěže Miss Vysočiny, kde získala titul 2. vicemiss a titul Miss sympatie udělovaný publikem.

--------------

Více o soutěži najdete v sekci Související články

Tomáš Pohanka