Právě v části náměstí před víceúčelovou budovou se má odehrávat největší část kulturních a společenských událostí v Bystřici. Tomu má odpovídat i úprava potřebné plochy.

Především na náměstí vyrostlo nové pódium. „Rozhodovali jsme se mezi pronájmem mobilního pódia, nebo postavením stálého. Volba nakonec padla na stabilní pódium. Pronájem toho mobilního přijde až na dvacet tisíc korun. Při řadě akcí to jsou stovky tisíc korun,“ upřesnil místostarosta Bystřice Josef Vojta.

„S ohledem na to, že připravujeme rekonstrukci náměstí, kam patří i místo pro pořádání kulturních akcí, rozhodli jsme se už nyní postavit stálé pódium před víceúčelovou budovou. Na stavbu byla uvolněna částka ve výši čtvrt milionu korun,“ vysvětlil Josef Vojta.

Nové pódium by se mělo brzy dočkat i zastřešení. Na ně hodlá bystřická radnice získat dotaci. Stavbě pódia předcházel nákup židlí za sto padesát tisíc korun. Ty jsou určeny pro společenské a kulturní akce pořádané v městském muzeu a také na náměstí.

Že to Bystřičtí myslí s větší nabídkou kultury vážně, svědčí i skutečnost, že pódium už prodělalo první zátěž. Začal na něm první ročník Bystřického léta. Konkrétně to bylo Nedělní dopoledne s dechovkou.

Kromě tradičních akcí, jako jsou setkání vozidel veteránů, bystřické hody nebo pouť, z pódia například v neděli 6. července zazní Balady a romance, což je koncert Kyjovského smyčcového orchestru společně s rockovou kapelou Arzenál.

Dál pak 20. července bude pódium na náměstí patřit divadlu. Přijedou ochotníci z Víru s letos nastudovanou hrou Slaměný klobouk.

Ivan Lidmila