Podle pořadatelů není příprava kvalitního programu jednoduchá. „Poskládání sestavy interpretů je vždy trochu oříšek. Festivalů je u nás mnoho, a my nechceme být jen další z řady, kde se opakují stále stejní účinkující,“ vysvětlil Aleš Kostečka z dramaturgie pořádajícího centra Batyskaf. Řídí se proto určitými kritérii. „Měli by se nám líbit, ale samozřejmě je pro nás důležitá i vyváženost programu,“ sdělil Kostečka.

Laťku přitom loni účastí známé kapely Monkey Business nasadili vysoko. „Bylo těžké ji zvednout, tak jsme sáhli do zahraničních vod,“ podotkl Aleš Kostečka. Vystoupí finská kapela Waltari a česko-americká N.O.H.A. Zúčastní se ale i tuzemští interpreti jako Tonya Graves, Barbora Poláková, manželé Soukupovi či Lake Malawi.

Návštěvníci mohou využít i bohatý doprovodný program. „Ten máme více méně zažitý z předchozích let, a protože areál není nafukovací, nechceme ho příliš měnit,“ řekl Kostečka. Pobavit se tak mohou především děti. „Zapojí svoje šikovné ruce a přidat se mohou i jejich rodiče,“ dodal pořadatel.

Jakub Dostál