Publikace Pověsti z Horácka a Žďárských vrchů a (Nejen) Horácká kuchařka aneb Povídání o jídle, vaření, zvycích a tradicích byly pokřtěny jak se patří pravým šampaňským. Role kmotrů se zhostila spisovatelka Věra Rudolfová, senátorka a starostka Žďáru nad Sázavou Dagmar Zvěřinová a fotograf a režisér Jan Svatoš, který návštěvníky mimo jiné seznámil s tím, kdy vyšla vůbec první kuchařská kniha, a že tehdejší nejoblíbenější maso bylo želví.

Čerstvě vydaná kuchařka inspirovaná Horáckem sice recepty z želvího masa nepředkládá, zato obsahuje spoustu jiných informací. Některé z jídel, které jsou v publikaci uvedeny, mohli dokonce návštěvníci hned na místě vyzkoušet, jako například domácí chleba se škvarky a několik druhů cukroví. „Těsto na některé vánoční cukroví se dříve dělalo také z vařených žloutků, jeden takový druh tady dnes mohou přítomní také ochutnat," nechala se v úterý slyšet autorka.

Velký zájem vzbudila také druhá publikace Pověsti z Horácka a Žďárských vrchů. Kmotra Dagmar Zvěřinová mimo jiné ocenila, že přibyly pověsti ze Žďárska.

Křtu se zúčastnila i ilustrátorka publikace Marta Hauptmanová, jejíž vystavené kresby si mohli přítomní také prohlédnout. A k dobré náladě přispělo i vystoupení harmonikáře Roberta Trčky, který se o přídavky rozhodně nenechal prosit.

„Knihy budou ode dneška k dostání v Horáckém muzeu v Novém Městě na Moravě, v knihkupectví ve Žďáře nad Sázavou a časem možná i v novoměstském a bystřickém knihkupectví," řekla Helena Zelená Křížová a dodala: „Ale je možné si je zakoupit i přímo u mne."