„Kniha je plná myšlenek, které mohou být inspirací pro další rozvoj města Žďár nad Sázavou. Je to výsledek energie celé řady aktivních lidí, kteří ji věnovali hledání směru a budoucnosti města," představil aktivitu Aleš Studený ze sdružení Žijeme Žďárem. Osmdesát stran nové publikace obsahuje vybrané výstupy z jednotlivých fází projektu a prolínají je umělecké práce vzešlé z workshopu Santiniho jazyk.

Při představení knihy v kině vystoupí celkem dvanáct prezentujících, kteří se zabývají veřejným prostorem, a to opět v kanadsko-japonském formátu PechaKucha, kdy prezentující má dvacet obrázků a ke každému pouze dvacet vteřin prostoru na jeho okomentování.

„Jednu z prezentací ke svému příspěvku v knize bude mít i architekt Žďáru nad Sázavou Zbyněk Ryška. Z mimožďárských hostů pak přijedou například zástupci umělecké skupiny Posedlí, která se věnují popularizaci posedů, nebo Roman Týc, který je známý například výměnou padesáti klasických semaforových panáčků na panáčky v různých situacích nebo angažmá ve skupině Ztohoven. Lístky jsou v předprodeji za sto korun v Kafíčku na Havlíčkově náměstí," dodal Aleš Studený.