Taneční zábavu s prvky plesu mohou návštěvníci opět pojmout neformálně. Celý večer zahraje ty největší rockové pecky kapela Liquid Face a v pozici hosta se představí Kamil Střihavka.

„Jsem rád, že jsme se s Kamilem dohodli," sdělil za pořadatele Tomáš Jindra ze společnosti JCS computer, která celý ples zastřešuje nejenom organizačně, ale například i tombolou. Před dvěma lety v Chotěboři vystoupil Láďa Křížek s kytaristou Radkem Krocem, teď to bude Střihavka. Tomáš Jindra s úsměvem prozrazuje, že si takto vlastně plní své rockové sny.

„Mám celkem dobrou představu, kdo by se tady v následujících letech mohl objevit. Udělal jsem si takový seznam českých rockových interpretů, které bych sem rád dotáhl," říká.

Úvodní Rockový ples se uskutečnil před dvěma lety. Je to záměr, neokoukat se? „Určitě v tom trochu sehrálo roli to, abychom se lidem nepřejedli. Ale přiznám se, že vloni nebyl čas připravit vše podle představ. Takže jsme to raději odložili. Myslím si, že to není špatný trend – dělat rockový ples jednou za dva roky. Alespoň tak budou větší možnosti pozvat sem opravdovou rockovou špičku," podotýká.

Celým večerem bude provázet žďárská rocková parta Liquid Face. Frontman Lukáš Mrkvička si netradiční spojení plesu a tvrdé muziky rozhodně pochvaluje.

„Když jsme společně s Tomášem připravovali první rockový ples, byli jsme zvědaví, jak to lidé pochopí. Podle mě bylo skvělé vidět na jednom parketu chlápka v křiváku, člověka v džínové vestě nebo dívku v klasické plesové róbě. Bylo to o tom, že kvůli rocku přišli například lidé, kteří na plese nikdy nebyli," vzpomněl na první akci. Kromě toho se na jednom podiu rád potká s rockovými takřka legendami.

„Kamil Střihavka je podle mého názoru jeden z nejlepších českých zpěváků. Je to můj vzor v podstatě od patnácti let. Těším se na něj a chci si to pořádně užít. Kromě toho, když pak člověk tyhle hvězdy potká v zákulisí, je příjemně překvapen, že jsou to vlastně úplně normální lidé bez manýrů. Navíc, Tomáš to má vždy perfektně zorganizované, takže určitě se je na co těšit," zve Lukáš Mrkvička.

Návštěvníci plesu se dále mohou těšit třeba na rockové předtančení nebo skvělé ceny, které jsou pro ně již připravené do tomboly. Zmínit můžeme například horské kolo Author, notebooky, mobily a další ceny za téměř 100 tisíc Kč. A prý dojde i na velké půlnoční překvapení.

„Předprodej vstupenek probíhá u nás, na prodejně v JCS computer v Chotěboři. Na závěr bych jen upozornil, že vstupenky nebudou ve formě místenek. Rockový ples jsme pojali jako klasickou taneční zábavu, proto je s tím potřeba takto i počítat. V sále bude jen pár stolů a židlí, kdo tedy dřív přijde, bude sedět," doplnil Tomáš Jindra.

Erika Nováková