Aprávě jedna z nich, provedla návštěvníky zámkem ještě před tím, než do něho vstoupili. A to ve filmu, který jim byl promítnut v 3D kině. „Lidé se po jeho shlédnutí dostali do říše fantazie a do návštěvy Draxmooru se pak více ponořili,“ vysvětlil pracovník firmy West Media, která strašidla na zámek zapůjčila, Jiří Machálek.

Poté už na příchozí čekala samotná prohlídka strašidelného zámku, jež je složena z několika částí. Jednou z nich byla čarodejnická světnice. „Hlavním modelem tam je velká hlava ježibaby s hadem, která koulí očima a vydává zvuky. Nechybí tam ani tři rakve, jež střeží ‚oživlá‘ kostra,“ nalákal Machálek.

Pokud návštěvník našel dost odvahy pokračovat, navštívil v další části Draxmooru starobylý hřbitov. „Tam mohl vidět hrobku, které se z ničeho nic odklopila těžká žulová deska nebo mrtvolu, která si otevevřela rakev,“ představil další atrakci.

Jak ale Jiří Machálek řekl, není Draxmoor od toho, aby děti děsil. „Jde spíš o ten zdravý strach. Navíc tu jsou s rodiči, takže, když se budou bát, chytnou se táty za ruku,“ nechal se slyšet.

Po prohlídce starobylého hřbitova prošli návštěvníci kolem čtyřmetrové ruky obra, která se po nich sápala. Poté prošli do přízemí k vodopádu. „Pod nohama návštěvníků je v této části skleněný chodník, v němž jsou poházeny lebky a kosti. U východu na ně potom čeká drak s šesti metrovým rozpětím křídel,“ ukončil popis Draxmooru Jiří Machálek.

Překvapení a zábava však nekončili ani venku. „Na zámeckém nádvoří našli příchozí například starobylý zámecký jarmark nebo suvenýry a další zajímavosti z Harryho Pottera,“ uvedl Libor Šikl, který za celým projektem stojí. Draxmoor bude pro veřejnost otevřen po celé prázdniny, až do 1. září. Kromě pondělí každý den, vždy od 10 do 18 hodin. Za prohlídku zaplatí dospělí 150, děti do dvanácti let 90 korun a rodina 380.