Potvrzuje to počet prodaných lístků. „Do včerejšího dne bylo v předprodeji v regionu zájemci zakoupeno téměř tisíc vstupenek,“ sdělil ředitel žďárského domu kultury Roman Omes.

Příznivci průkopníků glam rocku, kteří lístek ještě nemají, nemusí mít strach. „Vstupenky budou v prodeji ještě před začátkem koncertu, jejich cena je sedm set korun,“ uvedl. Jako předkapela vystoupí na koncertě kapely Slade česká skupina Turbo. „Kulturní dům bude pro zájemce otevřen již od devatenácti hodin. Samotný koncert odstartuje o hodinu později,“ nechal se slyšet Roman Omes. „‚Sladi‘ by se na pódiu měli objevit v deset hodin,“ dodal.

The Slade je jednou z nejvíce vzrušujících kapel, která přišla z Velké Británie s unikátní směsí pop-rock´n´rollu, okázalosti a čisté legrace. Během svých prvních turné ve Velké Británii a Evropě se Slade stali žádanou koncertní atrakcí. Součástí "drsných hochů z pracující vrstvy" byla i úmyslně nesprávná angličtina promítající se do titulů písní. Hudba kapely se vyznačovala hlasitou kytarou a podupávajícím rytmem.

O Slade ve Žďáře čtěte také zde