V pátek se totiž ještě zastaví v Liberci. „Půjde o podobný megakoncert, o jaký se loni postarali v centru Žďáru skotští Nazareth. Jako předkapela opět vystoupí česká kapela Turbo,“ potvrdil ředitel Domu kultury ve Žďáře Roman Omes.

Stěhují se pod střechu

Cenu vstupenek organizátoři stanovili na 620 korun v předprodeji. Přímo na místě v den koncertu se lístky budou prodávat za 700 korun. Posluchači, kteří si loni v létě zařádili s Nazareth na atletickém stadionu, však čeká změna. Slade zahrají pod střechou přímo v Domě kultury. Večer prosycený řízným rockem začne v 19 hodin. Jak se vůbec podařilo přitáhnout Slade do Žďáru? Pořadatelům pomohl právě vystoupení Nazareth z loňského léta. „Koncert byl úspěšný a bez organizačních problémů, takže jsme se s agenturou lehce dohodli,“ dodal ředitel Domu kultury.

Velké hity

Fanoušci se můžou těšit na obrovskou světelnou a zvukovou show,podpořenou dynamickým nasazením skupiny. Koncert je sestaven z největších hitů za celou karieru skupiny.Těšit se můžou např.na :Get Down & Get With It ;Coz I Luv You,Mama Weer All Crazee Now,Gudbuy T'Jane ,Cum On Feel The Noize,Skweeze Me Pleeze Me,Merry Christmas Everybody,Everyday,Far Far Away,My Oh My,Run Run Away….

Historie Slade

Skupina začínala v roce 1966 pod názvem N'Betweens, když se sešli členové dvou skupin z Midlandu - The Vendors and Steve Brett & The Mavericks. Zpočátku to na žádný velký úspěch nevypadalo. Později skupina změnila název na Ambrose Slade a spojila se s manažerem Chasem Chandlerem. Jméno se nakonec zkrátilo na Slade. Krátce se stylizovali jako skinheadská kapela, ale protože to vyvolávalo dojem spojitosti s anglickými fotbalovými hooligans, nechali si vlasy opět narůst a brzy se stali vůdčí skupinou nového hudebního směru – glam rocku. V letech 1971 až 1975 vydali několik komerčně velmi úspěšných alb a singlů. Mnoho z nich se umístilo na prvních místech hitparád. Byla to nejúspěšnější řada skladeb od dob Beatles. Všechny jejich koncerty byly dopředu automaticky vyprodány. V té době se budeník Dan Powel vážně zranil při autonehodě. Budoucnost skupiny byla nejistá.

V roce 1974 učinkovali Slade v rockovém filmu 'Flame. Soundtrack k filmu obsahuje další velké hity - Far far away a How does it feel. Po návratu z ročního turné po Spojených státech začíná sláva skupiny ochabovat. Ve Velké Británii se totiž prosazují nové hudbní směry – punk rock a new wave. Skupina se rychle vytrácí z médií i z předních míst hitparád. Na krátkou dobu se skupina vrací na přední příčky hitparád začátkem 80. let se skladbami Run Runaway a My Oh My a naposled v roce 1991 se skladbou Radio Wall of Sound.

V roce 1991 opustil skupinu zpěvák Noddy Holder. Zbytek skupiny vystupuje pod názvem Slade II. Po pár letech se kapela „dvojky“ opět zbavila, ale její složení se ještě několikrát změnilo.

 

Složení kapely v současnosti

Mal McNulty – Zpěv, kytara

Dave hill – kytara, doprovodný zpěv

John Berry – basa,

Don Powell - bicí