„Kraj Vysočina, který do projektu Rodinné pasy na podporu rodin vstoupil, nás oslovil, zda by nemohl udělat u nás sraz vlastníků těchto potvrzení. Jsme totiž jenom jedno z mála míst s takovou kapacitou," říká organizátor akcí ve westernovém městečku Ondřej Šikl.

Pro účastníky je v prostorách nachystáno množství atrakcí a vystoupení. Nejenom že poběží běžný program, ale v jednu hodinu odpoledne zde bude také zahájeno finálové kolo třetího ročníku soutěže Čenda hledá supertalent, kterou projekt Rodinné pasy pořádá pro děti. Výherce získá rodinný vůz. V rámci této akce také zahraje výherce superstar Zbyněk Drda, který je s tímto projektem svázán. „Nejvýznamnějším bodem programu je ale vystoupení Františka Nedvěda ve čtyři hodiny odpoledne v Rodeo aréně. Šiklův mlýn teď slaví dvacet let, jedná se tedy o srdeční záležitost. Mimo to jeho country muzika dokonale zapadá do zdejší atmosféry," dodává Šikl.

Odpoledne bude také vyhlášen vítěz soutěže Regionální potravina Kraje Vysočina 2013. Zápolit v devíti kategoriích budou pouze výrobky, které jsou zhotoveny na Vysočině a z regionálních surovin.

V rámci akce se uskutční ochutnávky nominovaných potravin. V deset hodin večer si pak před Saloonem návštěvníci zatančí na diskotéce.

Po celý den budou v prostorách městečka také nachystány pro rodiny nejrůznější atrakce, jako je skákací hrad a trampolíny. Rodiny budou moci využít i speciální slevy na jízdu tankem či čtyřkolkou.

-----------------

Sobotní program

10:00 Zahájení programu na městečku náměstí

12:00 Vystoupení Zbyňka Drdy + autogramiáda rodeo aréna

12:30 Vyhlášení výsledků soutěže Regionální potravina Kraje Vysočina 2013 rodeo aréna

12:50 Přehlídka dobového spodního prádla náměstí

13:00 Zahájení soutěže Čenda hledá supertalent rodeo aréna

14:00 Westernová show amfiteátr

16:00 Koncert Františka Nedvěda rodeo aréna

21:00 Noční ohňová show Návrat Morgany amfiteátr

22:00 Street Dance