„Jako hlavní host vystoupí zpěvák Petr Kotvald s taneční show Showtime a chybět nebude ani Tokhi&the Groove Army - bubnování a jejich Barevná symfonie, do které vtáhnou i diváky v sále,“ přiblížila Věra Sedláková z příspěvkové organizace žďárské radnice Kultura Žďár. Vstupenky, které stojí 330 korun, je možné získat v předprodeji.

Společný ples novoměstské nemocnice a tamní firmy Medin letos jako hlavní host ozdobí zpěvačka a herečka Monika Absolonová. Společenská akce se odehraje v pátek 2. února v tamním kulturním domě, cena vstupenky pro zaměstnance činí sto korun, pro ostatní zájemce jsou to dvě stovky. Ples je zároveň součástí významného výročí nemocnice. „Přijďte s námi zahájit oslavy 80. výročí položení základního kamene novoměstské nemocnice,“ připomněl mluvčí zdravotnického zařízení Petr Hladík.

Moderátora, baviče a imitátora Vladimíra Hrona si v letošním roce pozvala žďárská firma PKS. Na její ples se mohou lidé vypravit 17. února.

V sobotu 17. února se uskuteční také oblíbený ples Bystřice nad Pernštejnem a tamního kulturního domu, kde letos bude za hlavní hvězdu večera Martin Chodúr, vystoupí ale i tanečníci z Orla Telnice či místního aerobiku. Vstupné činí 220 korun.

„I letos bude ples spojený s vyhlášením nejlepších sportovců loňského roku,“ připomněl bystřický starosta Karel Pačiska.
Na 3. března stanovila termín svého tradičního plesu nazvaného V žitě žďárská návrhářka Beata Rajská. Jeho návštěvníci se mohou těšit například na Janka Ledeckého, Terezu Kerndlovou či Bořka Slezáčka, večerem bude provázet Petr Salava.