Unikátem je mezi městy v regionu již dlouhodobě Velká Bíteš. Tam už o uplynulé sobotě vystoupila na XIX. reprezentačním plese První brněnské strojírny Velká Bíteš populární kapela No Name, a ani následující víkend tam nebude o pěvecké hvězdy nouze. „Myslím, že se nám daří do Velké Bíteše dostat opravdu významné osobnosti a kvalitní umělce, a návštěvníci plesů, a nejen jich, se tak mají vždy nač těšit. Letos na Sportovním plese, který se koná v sobotu 16. února, vystoupí Dara Rolins a Petr Kolář,“ nastínil za pořadatele Jiří Rauš. Účastníkům plesu zahraje ještě cimbálová muzika Grajcar, čeká je rovněž retro diskotéka Martina Hrdinky či pražský taneční orchestr Jindřicha Váchy.

Také ve Žďáře nad Sázavou nabídne letošní plesová sezona ještě pestrou přehlídku známých jmen. 23. února na již dvaadvacátém plese společnosti PKS vystoupí zpěvák Michal Hrůza, jehož doplní sestava Partyleaders či cimbálovka Slovácko mladší. A v sobotu 9. března bude žďárský Dům kultury patřit už tradičnímu plesu V Žitě módní návrhářky Beaty Rajské. A nač se mohou ti, kteří na akci zavítají, těšit?

„Hlavní hosté budou tři. Radek Banga zcela jistě všechny dobře navnadí a po něm i Kristína jako host ze Slovenska. A zlatou tečkou bude Vašek Neckář. Ples má název WILDE BALL. A divoký bude právě i díky těm rozdílným stylům muziky. Navštívila jsem opakovaně Afriku, ta je vždy sama o sobě inspirací. Afrika je divoká, nemyslím jen tu zvířecí říši, ale i lidskou. V dnešní době jsme hodně netolerantní. I z tohoto důvodu budeme na plese mít tak rozdílné hudebníky v programu večera,“ popsala Beata Rajská.

Ani v Bystřici nad Pernštejnem nebude chybět osobnost známá z divadla i televizní obrazovky. Hlavním hostem tamního městského plesu, jenž se koná v sobotu 16. února, bude totiž Hana Holišová - herečka, která na sebe upozornila kromě jiného i svými pěveckými výkony v televizní show Tvoje tvář má známý hlas.