Ondřej Havelka vystudoval herectví na Akademii múzických umění v Praze a režii na Janáčkově akademii v Brně. Poté hrál šest let v pražském divadle Studio Ypsilon a brzy se prosadil také jako filmový a televizní herec. Jako režisér vytvořil tři divadelní představení. Po roce 1989 pracoval jako scenárista a režisér v televizi. V roce 2004 režíroval v Národním divadle operu Nagano aneb hokej v opeře.

Hrají spolu již sedmnáct let

Už od svých studentských let se Havelka věnuje jazzové a populární hudbě. V roce 1991 založil swingový big-band Melody Makers, ve kterém on sám působí jako zpěvák a tanečník. Společně se zabývají interpretací vrcholného období swingu, od třicátých let až po začátky let čtyřicátých.

Jejich repertoár zahrnuje atraktivní skladby širokého žánrového spektra od hollywoodských muzikálů až po čísla swingových big – bandů. Na koncertech mají všichni členové orchestru kostýmy a účesy z daného období.

Nyní Melody Makers tvoří patnáct hudebníků: sólista Ondřej Havelka, kapelník a kytarista Petr Tichý, pianista Miroslav Lacko, jazz-band Jiří Pípa Novák, kontrabasista Petr Vlášek, trombonista Michal Plecitý a houslisté Petr Vyoral s Jiřím Sládkem.
Na klarinet hrají Pavel Jordánek, Martin Tříska, Jan Tříska a Bedřich Šmarda. A na trubku Michal Krása, Jiří Patócs a Jan Buňata.

Dagmar Hošková