Magie se promítne především do výzdoby sálu místního kulturního domu, kde se ples v pátek uskuteční. „Bude tam i golem, ne nějaký obrovský, svítící a chodící, spíš symbolický. Je to náš letošní maskot," usmála se Eva Mošnerová.

Večerem budou provázet žáci a učitelé dramatického oboru. „Ti přijdou také s předpůlnočním překvapením, se scénkou nazvanou Los moudrosti," prozradila Eva Mošnerová.

Se svou „troškou do mlýna" přispějí i žákyně tanečního oboru. „V plánu jsou dva vstupy Oživlé loutky a Mágové," doplnila Eva Mošnerová.

O hudbu se postarají žáci i učitelé. Zahrají ZUŠáci, neboli členové místního dechového orchestru, Asaf, jinak také skupina hudebníků na bicí nástroje, a POW, což je další z hudebních těles novoměstské základní umělecké školy. A chybět nebude ani hudba v podání učitelů. „Zahraje i Kantor band, v němž se představí téměř všichni naši učitelé," uvedla Eva Mošnerová.

Ples pořádá škola už poosmé. „Pokaždé vymýšlíme jiné téma. Vloni se náš ples jmenoval Srdeční záležitost a byl inspirován dnem zdraví. Letos jsme vsadili na den nesmrtelnosti, který je spojen s moudrostí mudrců i oživováním záhadných bytostí," vysvětlila Eva Mošnerová.