Hra Na konci duhy je tragikomedií o konci životní dráhy královny swingu Judy Garlandové. Zákulisní život této umělkyně byl ve skutečnosti námětem nesčetných fám, které se ale zakládaly na pravdě. Týkaly se její závislosti na drogách a na mužích.

Diváci uvidí příběh o ženě, která chtěla být milována, ale muži, které milovala, toužili po ženě, která zpěvem vydělává velké peníze, anebo po ženě, kterou by mohli zachránit, a tak ji podle nich napravit. Judy Garlandová vedla život nad poměry, což muže buď odradilo, nebo se stali komplici na její cestě k sebedestrukci.

Herečka bude na jevišti i zpívat

Přes neradostný konec života královny swingu návštěvníky žďárského divadla čeká vtipné a zábavné představení. Hana Maciuchová v hlavní roli také živě zazpívá písně Judy Garlandové.

Česká premiéra hry se uskutečnila 10. července 2006 v rámci přehlídky Léto hereckých osobností 2006, a není bez zajímavosti, že hudebního nastudování se ujal Eduard Klezla, známý veřejnosti především z pořadu Česko hledá SuperStar.

Hanu Maciuchovou je možné ve hře Na konci duhy vidět v Městském divadle Žďár nad Sázavou 30. listopadu od půl osmé večer. Vstupenky se prodávají za 220 a 260 korun.