„Festival jsme rozdělili do dvou dnů, bylo nám líto nevyužít připravené prostory, proto pořádáme páteční Předkruháč,“ řekl za organizátory ze skupiny Zbystři Marek Petrík. V pátek se tak lidé mohou přijít naladit na sobotní hlavní program, od osmi večer bude hrát kapela Magua. Další vystoupení bude patři místní skupině Rabies a páteční večer uzavře před dvanáctou Sodoma Gomora.

Hlavním hostem sobotního dne bude slovenská skupina Iné Kafe, ta na pódium dorazí před půl jedenáctou. Celý program otevře o půl šesté bystřické uskupení Babylon, po nich netypickou rytmikou roztančí návštěvníky Xavier Baumaxa. Hiphopovými melodiemi přispěje Pio Squad, své fanoušky bude bavit od osmé večerní. Zajímavým hostem bude i anglická kapela Brandy Row, která rozehřeje publikum pro Iné Kafe bluesovou až rokenrolovou hudbou. Před půlnocí si pódium převezmou oblíbení místní rapeři z Ecce Homo a festival uzavře dýdžej Skinny Boy.

„Na festivalu lidé ochutnají pivo Zbystři, které jsme nechali uvařit speciálně pro Wůdštok,“ dodal Petrík. Kromě občerstvovacích stánků připravili organizátoři pro návštěvníky zábavné koutky, novinkou je fotbalgolf nebo stánek s virtuální realitou. „U vchodu bude graffiti stěna, předvedou se zde mistři sprejování, ale otevřena je i veřejnosti. Fotbalgolfové hřiště je trať s překážkami, počítají se doteky a na konci se závodník musí trefit do jamky,“ informoval pořadatel Petrík. Ve virtuální realitě si festivaloví nadšenci zahrají až šest her, vyzkoušet si mohou například kovbojský souboj.

Ani na jednom ročníku Festivalu Otevřeno Jimramov nechyběla česká rocková formace Jericho.
Tradiční festival Otevřeno Jimramov startuje v pátek

Wůdštok o víkendu čeká už čtvrtý ročník, od začátku se koná na in-line oválu u začátku bystřické cyklostezky. „Začali jsme místu říkat psí kruháč, lidé tu psi venčit nesmí, ale stejně tady pejskaře potkáte. Název pak vznikl jako vtipný manifest,“ shrnul začátky festivalu Petrík. Lístek na oba dny lze zakoupit v předprodeji za sto osmdesát korun a dvě stě korun nebo přímo na místě za tři stovky.

Gabriela Pišínová