Kdo by neznal jeho skladbu Až se ti jednou bude zdát. Možná netušíte, že poprvé zazněla v roce 1986, kdy Jakub Smolík dostal první velkou nabídku ke spolupráci s Lucií Bílou a Maximem Petra Hanniga.

Je ale předvánoční čas a Jakub Smolík letos vydal nové CD Láska se narodila o Vánocích. Těšit se tak můžete na nové písničky, a ne ledajaké. Na textech a hudbě spolupracovaly takové hvězdy jako Jiří Zmožek, Jiřina Fikejzová, Petr Koubek, Zdeněk Barták, Eduard Krečmar nebo Jaroslav Wykrent. Fanoušci Jakuba Smolíka si určitě vzpomenou, že desku s vánočně laděnými písničkami zpěvák vydal už jednou, v roce 1997 pod názvem Country Vánoce Jakuba Smolíka.

Mezi další úspěšné desky konce devadesátých let patřila CD Jen blázen žárlí, Zachraňte milenky nebo Stýskání – deska, která vznikla ze spolupráce s Petrem Jandou a Alešem Brichtou.

Následují Dopisy lásky, Samotář, 36 nejkrásnějších balad a Řekni, že je nebe.

Poslechnout si Jakuba Smolíka - stálici country, můžete v pátek 28. listopadu v Jupiter clubu ve Velkém Meziříčí. Začátek koncertu, na kterém se zpěvákem vystoupí také dětský sbor meziříčské základní umělecké školy, je v 19.30 hodin.