„Českomoravskou vysočinu jsem poznávala od dětství i prostřednictvím obrazů svého otce, s nímž jsem někdy vyjížděla do plenéru a později na svých vlastních toulkách krajinou v okolí nedalekých Maršovic, Fryšavy, Vlachovic, Studnic, Kadova, Krátké, Samotína, Sněžného, Blatin, Křižánek, Březin a Milov, Svratky, Svratouchu, Herálce a Kameniček,“ říká malířka.

Výstavu uspořádali novoměstští včelaři už podvacáté.
Výstavu Vůně medu tentokrát odstartovala módní přehlídka

Helena Puchýřová zdědila talent po svém otci Bohumilu Puchýřovi, a to nejen ten umělecký. Bohumil Puchýř byl povoláním vysokoškolský profesor a i v tomto se dcera „potatila“. Vystudovala Masarykovu universitu v Brně, učitelský obor matematika a deskriptivní geometrie, a tyto předměty pak vyučovala nejprve na gymnáziu a následně i na vysoké škole. „V Novém Městě na Moravě jsem trávila a dodnes trávím všechny prázdniny, víkendy a jiné volné chvíle. Od roku 1977 pobývám převážně v chalupě v Rokytně, kde již můj otec založil svůj vysočinský ateliér. K tématům z okolní Vysočiny se ve svých obrazech stále znovu vracím,“ podotýká Helena Puchýřová s tím, že ve svých obrazech zároveň dokumentuj svůj pocit svobody a volnosti, který pro ni krajina Vysočiny představuje.

Nový kalendář nazvaný Helena Puchýřová Vysočina 2020 je možné zakoupit hned na několika místech. „V prodejně knih na náměstí ve Žďáře nad Sázavou, v Galerii Sněžné, nebo také v prodejně knih na Vratislavově náměstí v Novém Městě na Moravě. Prodává se za sto padesát korun a lidé jej hodně často berou jako dárek,“ prozrazuje malířka.