Po červnovém festivalu rekordů v Pelhřimově přibyly v muzeu desítky nových exponátů. „Celou expozici jsme museli přestavět. Je teď větší a lepší. Jedním z těch kurióznějších výrobků je ježek v kleci, vyrobený ze stavebnice merkur,“ prozradil Luboš Rafaj z Agentury Dobrý den.

Za zhlédnutí ovšem stojí i expozice Zlaté české ručičky, která se těší stále větší oblibě mezi návštěvníky. Přibližuje totiž obyčejnou lidskou práci, píli a dovednost.

Základem výstavy je kolekce výrobků ze sirek pana Tomáše Kordy z Vrchlabí, který svému koníčku věnoval 63 310 hodin čistého času. Ovšem i zde se návštěvníci mohou těšit na nové unikátní výrobky.

Loď ze špejlí nebo zmenšený Mucha

„Přibyla nám mimo jiné loď ze špejlí nebo obraz Mony Lisy, který je vyroben z jednoho a půl kila rýže, což je asi 45 000 zrnek,“ uvedl Luboš Rafaj.

Nejčerstvějším výtvarným dílem je největší obraz nakreslený pastelkami. Dílo nese příhodný název Pelhřimov, město rekordů, a znázorňuje pelhřimovské rekordmanské disciplíny v podání zvířat. Autorka Marie Brožková na něm pracovala čtrnáct dní.

To ale stále není všechno. Obdivuhodná je největší vyšívaná mapa Evropy, 222krát zmenšený obraz Alfonze Muchy nebo největší obraz ze sirek na světě, znázorňující kovboje na koni.