„Pro milovníky alkoholických nápojů bude i medové pivo, nejrůznější druhy medovin a medové likéry," říká Zdeněk Tatíček, člen svazu včelařů. Chybět nebudou ani výrobky z včelího vosku a různé druhy medového pečiva. Nejen pro ty nejmenší uvaří paní Perchta speciální krupicovou kaši polévanou medem.

Mimo prodej medu je na programu v pátek od osmi do pěti hodin na náměstí řemeslný jarmark a o půl čtvrté tam vystoupí Tata band Josefa Kučery. Den by měl v sedm hodin večer zakončit start balonu z prostor před kostelem. Pokud by nebylo vhodné počasí, měl by vzletět někdy během následujících dvou dní.

V sobotu od osmi do dvanácti hodin doplní medové výrobky farmářský trh. Kdo si jej nenechá ujít, zakoupí nejrůznější druhy domácí zeleniny a ovoce, mléčných výrobků jak z kravského, tak kozího mléka, koření, bylinek, domácích sirupů, ale také uzenin, čerstvých ryb a vajíček.

Současně proběhne před Horáckým muzeem workshop se Zdeňkem Bukáčkem, u něhož si budou moci návštěvníci koupit za padesát korun ručně vyřezávanou panenku, kterou za jeho pomoci potom dozdobí dle vlastní fantazie. „O tuto akci je vždy obrovský zájem a lidé se po ní ptají již dopředu. Vždy ji pořádáme jako takové pěkné zakončení prázdnin. Doufáme, že třeba speciální medová kaše Bílé paní usnadní dětem nástup do školy," dodává za organizátory Jitka Svojanovská, ředitelka Horáckého muzea.

Během celé akce bude pro držitele rodinných a senior pasů vstup do Horáckého muzea zcela zdarma. Prohlédnou si například výstavu Království loutek.

MARKÉTA HOMOLKOVÁ