„Budeme promítat komedii Největší z Čechů režiséra Roberta Sedláčka, mrazivou komedii Ireny Pavláskové Zemský ráj to na pohled, akční komedii z prostředí automobilových závodů Mirjam Landové s názvem Tacho a také drama Kawasakiho růže Jana Hřebejka,“ informovala jednatelka společnosti Simona Čadíková.

Do Velké Bíteše přijede letos dvacetileté pojízdné kino v neděli 24. července a filmy v uvedeném pořadí bude promítat do středy 27. července. Na stejně dlouhou dobu zaparkuje maringotka ve Žďáře nad Sázavou ve středu 3. srpna.

Kinematograf bratří Čadíků, který slaví dvacet let existence, letos navštíví osmačtyřicet českých měst a dalších třicet na Slovensku. Od roku 1998 se společnosti podařilo vybrat na dobrovolném vstupném celkem 5,5 milionu korun, které podpořily charitu.

„Za dobu trvání této sbírky jsme spolupracovali s projekty Pomozte dětem, Konto Bariéry, s nadačním fondem Kapka naděje, Archa Chantal a s občanským sdružením Dar života. Dále byly tyto peníze poukázány na konto pražské Nemocnice Na Homolce, Masarykova onkologického ústavu a Fakultní nemocnice u svaté Anny v Brně. Loni putovaly na podporu povodněmi postiženého Hrádku nad Nisou,“ dodala Čadíková.

Kinematograf bratří Čadíků je společností, která provozuje patnáct mobilních kin. Pod jeho hlavičkou fungovalo i jediné letní kino v Praze na Střeleckém ostrově, které bývalo svého času tradičně spojeno s tříměsíčním kulturním festivalem. Dva pojízdné kinoautobusy působí od roku 2002 na Slovensku. Od téhož roku Kinematograf rozšířil své pole působnosti a vyjel promítat filmy do západní i východní Evropy.

Kinematograf promítá výhradně filmy z české produkce či koprodukce. Výjimku tvořil festival na Střeleckém ostrově, kde se uváděla i tvorba zahraniční, a projekt Bažant kinematograf na Slovensku, kde je nabídka rozšířena o snímky slovenské.

Hana Zítková