Jak Vás napadlo udělat z bývalého kulturního domu Discoclub ?
Můj nápad to nebyl. Diskotéka tu už předtím byla. Byla ukončena a celý kulturní dům byl zrekonstruován. Já jsem jen chtěl obnovit to, co tu už vlastně bylo, ale v jiném duchu a s jiným samozřejmě kladným ohodnocením.

Kdy byl zahájen provoz clubu ?
Letos v červenci budeme slavit třetí výročí.

Jak dlouho trvaly stavební práce a co bylo největším problémem při rekonstrukci ?
Čas. Naplánoval jsem si, že vynechám jen jednu diskotéku. Když jsem se rozhodl udělat tuto rozsáhlou rekonstrukci, rozplánoval jsem ji na dvě etapy. Viděl jsem to docela schůdné. V první etapě by proběhla změna interiéru, v druhé etapě by se zařídil zvuk, světla, lasery. Problémy, které nastaly se změnami a celkovým vzhledem diskotéky se samozřejmě ukázaly až během stavebních prací. Tam potřebovala být elektrika a nebyla, tam zase voda, odpad a podobně.

Barrandovská firma, která stavila interiér během přestavby narážela na různé překážky, které ukrajovaly tak pro nás drahocenný čas. A čas, který jsem měl vyměřený se nepředstavitelně krátil, ale nakonec vše dobře dopadlo. Posledních pět dnů se pracovalo nonstop a za pomoci spousty obětavých řemeslníků a pomocníků se v sobotu otevíralo. A tu mám konečně možnost všem dodatečně vzkázat: Hoši, byli jste neskutečně dobří, děkuji vám.

Interiér Clubu na první pohled působí velmi příjemně. Navrhoval jste si ho sám ?
Přiznám se, že jsem dlouho přemýšlel. Chtěl jsem něco netradičního, neotřelého. Jeskyně zvítězila, jako vzpomínka na pěknou dovolenou na Mallorce. Navštívil jsem tam nádherné nasvícené jeskyně s jezírkama, nádhernou hudbou a ty mě zůstaly jako krásná vzpomínka. No a tu samozřejmě v malém jsem chtěl aplikovat k nám na discotéku. Největší problém bylo nasvícení jeskyně, která mění barvy a díky kvalitnímu nasvícení i tvar. Byla to mravenčí práce, ale výsledek splnil moje představy,“ říká František Podzemský. V druhé etapě jsem dost investoval do nového zvuku, osvětlení a odhlučení. Firma, která se na této rekonstrukci podílela, zkvalitnila zvuk, osvětlení, přidali jsme lasery a seřídilo se vše tak, že při měření hluku kolem diskotéky, vycházejí o 17 % nižší hodnoty, než jsou povoleny. No a teď musím už jen plánovat zajímavé akce.

Co na váš nápad říkali sousedé ? Diskotéky nejsou zrovna obvyklé na vesnicích ?
Co říkali sousedé, to opravdu nevím. Myslím, že diskotéka není zrovna jejich parketa, ale jsou shovívaví. Je pravda, že co v jiných končinách už neexistuje, tak v této oblasti je to ještě stále tradice. Takzvané výlety, zábavy pod širákem, na hřišti, prostě někde, kde je rovný plácek. Pořádají to různé venkovské organizace. V poslední době však tyto akce přicházejí o návštěvníky, protože dnes se mladým lidem nabízejí daleko náročnější akce. Letní hudební festivaly, jejichž počet se rok od roku zvyšuje a mladí lidé jsou dnes velmi náročné publikum.

A jak jsem již předeslal, naše diskotéka je úplně o něčem jiném. Je pravda, že se snažíme pro naše návštěvníky dělat každou diskotéku něčím zajímavou. Je také pravdou, že u nás existuje určitý řád. Své hosty dělíme na zletilé a nezletilé. Označujeme je pásky dvou barev, aby na baru personál poznal, komu může nebo nemůže nalít alkohol. Nejsem takový optimista, abych řekl, že mladí nezletilí se nedostanou k alkoholu. Vždy se najde někdo z kamarádů, kdo mu ho koupí. Alespoň toto riziko eliminujem. Po celou dobu discotéku hlídá bezpečnostní agentura, která dbá, aby se neděli žádné nepříčetnosti a rodiče nemuseli mít strach o své děti,“ vysvětluje majitel discoclubu.

Hrajete písničky pro mladé, nebo připravujete program i pro střední generaci ?
Naši discotéku navštěvují milovníci všech žánrů a my se jim snažíme vyhovět. Takže od klasických tanečních discotékových přes dance, trance, oldies – pro starší, dancefloor, dance N.R.G, rave, tech-trance, clubhouse, electrohouse a tak dále. U nás máme dvě hudební stage, kde na hlavní hrajeme komerčnější styly a na hell stage alternativu. Lidé, kteří si rádi zavzpomínají na léta sedmdesátá, osmdesátá, pro ty pořádáme každou poslední sobotu v měsíci „Oldies párty“. Tyto akce mě dobíjí energii, protože vidím na parketě tři generace spokojených lidí, kteří se všichni dohromady skvěle baví. Přijíždějí lidé z Bystřice, Velkého Meziříčí, Křižanova, Nového Města na Moravě, Žďáru, ale i z Brna, Třebíče, Tišnova i z okolních vesnic. Všem se u nás moc líbí a jsou rádi, že tyto večery pořádáme, protože moc příležitostí si zatančit na melodie svého mládí nemají. A já jsem rád, že nás navštěvují lidé různých věkových skupin.

Všechny párty mají svůj styl. Kde berete inspiraci? Jejich názvy Havaj párty nebo Piráti z Karibiku ?
Taky zmrzlinová párty, banánová, sněhová, laserová, popcorn, miss mokré tričko, či missák mokré trenky, hélium, bodypaiting, brazilská bongo show, je jich spousta. Některé jsme pro velký zájem museli už i opakovat. Jsou u toho různé soutěže, ceny a hlavně spousta legrace. Kde bereme inspiraci? Od našich návštěvníků. Když se akce povede, pochválí ji a to je nejlepší odměna.

Club navštívila už řada populárních osobností, můžete některé jmenovat ?
Osobností bylo opravdu hodně a nerad bych na někoho zapomněl. Byly to lidé jak z řady zpěváků, či skupin, tak i celebrity, ale nesmíme zapomenout ani na Djs´ stars, které hrají po celém světě.“

DJ to umí u vás v clubu pořádně rozjet. Který z nich je nejoblíbenější ?
Máme to štěstí, že u nás v clubu hrají jenom vynikající DJ. Jmenovat nejlepšího je hrozně těžké. Pro mě jsou všichni velmi dobří. Kdyby nebyli, tak by u nás nehráli.

Skvělý nápad je jistě zajištění svozu návštěvníků Clubu. Platí se za tento svoz a odkud je zajištěn ?
Začali jsme dvěma autobusovými trasami. A teď je rozšiřujeme o další tři. Svážíme lidi z celého okresu a samozřejmě je zase odvezeme domů a to zcela zdarma.“

Z každé párty pořizujete fotografie. Některé uveřejníte na svých webových stránkách. Co na to hosté Clubu ?
Ne některé, ale všechny fotky, které fotograf za večer nafotí a vyjdou, zveřejníme na našich stránkách. Kdyby tam nebyly, tak by se na nás i hosté zlobili. V posledním roce naše stránky navštěvuje cca pětatřicet tisíc návštěvníků měsíčně. To nás žene v práci dopředu a během měsíce bude na internetu velké překvapení v podobě nových a ještě propracovanějších webových stránek. Chceme, aby se mohli podílet na tvorbě samotní návštěvníci. Budou moci prezentovat jak svoje názory, videa, fotografie, ale i hudbu. Je to náročné, ale doufáme, že se dílo zdaří a nové interaktivní stránky se budou líbit.“

Jak řešíte situace, jak se zpívá …… „když se u nás chlapi poperou ?
K tomuto problému dochází ojediněle. Mají šanci si začít, ale ochranka bývá rychlejší a tyto akce velmi rychle zklidní. Lidé se k nám přijdou bavit, tancovat, poplkat s kamarády a ne se poprat.

Můžete čtenářům říct, co zajímavého chystáte v nejbližší době ?
Na každý měsíc připadá jedna discotéka, kde se objeví známá nebo žádaná osobnost. Tento měsíc je to DJ Mr. Vee se skvělou GREEN LASER PYRO SHOW. A v červnu nás čeká opravdu velké sousto – přiletí k nám světová Djs´ star z nejlepšího anglického clubu - exklusivně v celé ČR pouze v našem clubu. Rozjedou se i pravé ROCKotéky, Československé diskotéky, budou u nás vystupovat i nejznámější české a slovenské kapely, ale víc vám neprozradím, protože by to nebylo překvapení.

Máte nějaký veselý zážitek z poslední doby?
Zrovna teď z nedávné diskotéky. DJ širokosáhle hlásí do mikrofónu, že spustí největší hit poslední doby. Bude to pecka, která nemá obdoby. Nejprodávanější singl v ČR. Nejžádanější dvojice na trhu. Sál ztichl a čekal co to bude a on pustil Evu a Vaška – Bílá orchidej. V tu chvíli jsem ztuhnul, ale vtip se povedl a reakce byla úžasná. Mládí se fantasticky bavilo. Spousta lidí dnes říká,že mladí se dnes už neumějí bavit. Já jsem tam každou sobotu a vidím, že se u nás opravdu baví a to mi dává sílu do další práce.

Irena Kudílková