Naplánovaný koncert je součástí aktuálního turné nazvaného Retro Tour 2015, v němž kapela přináší hudební průřez svojí tvorbou od svého založení v roce 1975. „Čtyřicet let je Katapult na scéně! Kdo by to řekl, uteklo to jako voda, co nás drží nad vodou parafrázuji Elán," přemítá nadšeně frontman Říha.

Celoroční turné jeho kapela pojala velkolepě, vystupuje v divadlech, kulturních domech, sokolovnách, rockových klubech, ale i na náměstích, festivalech a fotbalových stadionech. Navíc každé vystoupení přináší skutečně neobvykle velkou porci hudby. „Každý koncert hrajeme více než tři hodiny, jsou to v podstatě dvojáky," láká posluchače Olda Říha.

Předprodej vstupenek na novoměstský koncert probíhá v novoměstském informačním centru, cena lístku je 250 korun. „Vstupenky ještě zbývají, ale podle očekávání je o ně zvýšený zájem. Dokonce si u nás vstup rezervoval fanoušek z Brna, protože tam momentálně Katapulti nezahrají," konstatovala vedoucí infocentra Jitka Svojanovská. Na místě zájemci o koncert zaplatí 290 korun. Držitelé Novoměstské karty mají dvacetiprocentní slevu. (