Prázdninové promítání
Kdy: úterý 13. února od 10.00 a 16. února od 10.00
Kde: Velké Meziříčí, kino JC
Za kolik: vstupné 70 korun
Proč přijít: Kino v Jupiter clubu ve Velkém Meziříčí připravilo pro děti a rodiče promítání filmu v dopoledních hodinách za zvýhodněné vstupné. Na zájemce čeká Tlapková patrola ve velkofilmu, nejroztomilejší psí záchranáří se vrací ve velkém dobrodružství. V pátek potom bude animovaná rodinná pohádka pro děti s názvem Přání.

Modelová železnice Velké Meziříčí
Kdy: od 10. do 18. února od 14.00 do 18.00
Kde: ZUŠ Velké Meziříčí, Poříčí 808/7
Proč přijít: Klub železničních modelářů zve na patnáctý ročník akce s názvem Modelová železnice TT. Ta potrvá celé prázdniny od 10. do 18. února v prostorách velkomeziříčské základní umělecké školy. Zájemci se mohou přijít podívat.

Zdroj: Dolníčková Alena

Ohrožené druhy strašidel
Kdy: každý den až do 18. února, od 10 do 16 hodin, v sobotu do 17 hodin
Kde: Dům přírody Žďárských vrchů, Sněžné, Krátká 2
Za kolik: vstupné dobrovolné
Proč přijít: V Domě přírody Žďárských vrchů připravili pro zájemce dobrodružství, které vede do světa víl, rarášků, vodníků a skřítků. Na cestu za pokladem, který hlídá jedno ze strašidel, se zájemci mohou vydat každý den. Pokud se podaří lidem vyluštit hádanku, zjistí, kde se skrývá jedno ze strašidel, které hlídá poklad.

Jarní prázdniny v ZOO
Kdy: pondělí, středa, pátek od 8.00 do 15.30
Kde: Jihlava, zoologická zahrada
Za kolik: 300 korun, nutné se nahlásit předem
Proč přijít: My se zimy nebojíme, tak se jmenuje program jarních prázdnin v environmentálním centru PodpoVRCHem pro školáky v jihlavské zoologické zahradě. Na konkrétní den je nutné si rezervovat místo, kapacity omezeny. Děti si budou hrát, soutěžit, setkají se se zvířátky, součástí bude i výtvarné tvoření a prohlídka zoo s průvodcem.

Masopust v ZOO
Kdy: úterý 13. února od 10.00 do 15.00
Kde: Jihlava, ZOO
Za kolik: v rámci běžného vstupného
Proč přijít: Kdo se nestihne včas přihlásit na jarní prázdniny do zoo, může si v úterý přijít užít masopustní veselí. Zájemci se mohou připojit ve zvířecí masce, projít si zoo nebo si užít karnevalové veselí v centru PodpoVRCH. Součástí budou soutěže, hry, tombola a dětské tanečky.

Zdroj: Simona Kubičková

Prázdniny v muzeu
Kdy: úterý 13. února, čtvrtek 15. února
Kde: Muzeum Vysočiny, Jihlava
Za kolik: vstupné 30 korun
Proč přijít: Jihlavské pověsti. Jarní prázdniny v Muzeu Vysočiny v Jihlavě seznámí zájemce zábavnou a hravou formou s historií stříbrné Jihlavy. V expozicích návštěvníci zjistí, jak to bylo se založením města, se zvonem Zuzana a nebo s loupeživými rytíři, kteří Jihlavu přepadli v roce 1402. Součástí je i muzejní kvíz ražba brakteátů a další. Další program je naplánovaný na čtvrtek, kdy se zájemci vypraví do doby ledové. Vhodné pro všechny, délka asi hodinu. Nutná rezervace ZDE.

Muzeum rekordů a kuriozit Pelhřimov
Kdy: od 2. února dále od 9.00 do 17.00
Kde: Pelhřimov, Muzeum rekordů a kuriozit, expozice Zlaté české ručičky
Za kolik: základní vstupné 250 korun, děti od 6 do 15 let 150 korun
Proč přijít: O jarních prázdninách mohou přijít návštěvníci i s pejskem. Mohou do obou expozic i do zahrady s obřími předměty. Českou knihu rekordů lze v době jarních prázdnin pořídit za 200 korun. Kdo přijde z jihlavské zoologické zahrady, získá slevu 20 procent do všech expozic.

Zdroj: Deník/Karel Líbal

Jarní prázdniny v pelhřimovské knihovně
Kdy: pondělí, středa a pátek
Kde: Pelhřimov, knihovna
Proč přijít: V dětském oddělení pelhřimovské knihovny chystají zajímavé akce. V pondělí bude od devíti do jedenácti tvůrčí dílna, bude se vyrábět žába z papírového talíře. Ve středu 14. února ve stejný čas bude další dílna s výrobou Létající sovičky a v hudebním oddělení v pátek čeká od devíti hodin Pexesiáda. Na hráče čekají odměny.

Netopýři v muzeu
Kdy: do konce února, v otevírací době muzea
Kde: Humpolec, Muzeum dr. Aleše Hrdličky
Za kolik: děti do 6 let zdarma, dospělí 60 korun, rodinné 160 korun
Proč přijít: V Muzeu dr. Aleše Hrdličky je výstava nazvaná Netopýři tajemní a zranitelní, tu mají možnost zájemci navštívit ve výstavním sále po celý únor. Výstava ukazuje rozmanitost netopýřích druhů, kteří se vyskytují v České republice. Otevřeno je od úterý do pátku mezi osmou a dvanáctou a od jedné do čtyř. V neděli potom od dvou do čtyř.

Dovádivé a tvořivé prázdniny
Kdy: od 12. února do 16. února, pondělí až čtvrtek od 8.00 do 16.00, pátek od 8.00 do 14.00
Kde: Havlíčkův Brod, Středisko volného času AZ Centrum
Za kolik: celý týden 1500 korun, 400 korun/úterý – výlet do Robinsona, nutno se přihlásit
Proč přijít: AZ Centrum v Havlíčkově Brodě nabízí týden plný dovádění a tvoření. V pondělí jde o tvoření v keramické dílně, výlet do zábavního parku Robinson v Jihlavě, kuchařské aktivity a mnoho dalšího. Je možné se však účastnit pouze úterního výletu do zábavního parku Robinson v Jihlavě. Od středy do pátku jsou opět aktivity v AZ Centru.

Prázdninová laboratoř
Kdy: úterý 13. února, 15.30 až 16.30, 17.00 až 18.00
Kde: Hvězdárna a planetárium Třebíč, Švabinského 1310/5
Za kolik: vstupné 50 korun
Proč přijít: Prázdninová laboratoř Barvy a světlo je nachystaná ve Hvězdárně a planetáriu Třebíč pro děti od šesti do dvanácti let. Na akci je nutné se přihlásit na stránkách DDM Třebíč.

Zdroj: Deník/Milan Krčmář

Pochování Basy Buďovské
Kdy: úterý 13. února od 14.00
Kde: MKS Beseda, Moravské Budějovice
Proč přijít: Tradiční akce v moravskobudějovické besedě začíná ve dvě hodiny odpoledne. Bude pochována basa, začátek akce je ve dvě hodiny odpoledne.