One Night Only se kvůli zranění hlavního kapelníka nedostaví. „Místo této kapely jsme sehnali nakonec Radima Linharta. Byl tu už před třemi lety s Ondřejem Rumlem a tato akce patřila mezi jednu z nejúspěšnějších," řekl pořadatel akce Radek Vojta.

Klavírista Linhart je známý například tím, že vystupoval s Marií Rottrovou, Leonou Machálkovou nebo Buhušem Matušem. Linhartův klavírní doprovod už zná rovněž Andrea Bocelli. Mimo to je Linhart zapsán v Guinnessově knize rekordů jako pianista se znalostí největšího počtu skladeb různého žánrů na světě, a to 3 210 děl. „Já osobně se na jeho vystoupení těším nejvíce. Jedná se o profesionálního klavíristu a vidět ho vystupovat je vždycky obrovský zážitek," dodal Vojta.

Bystřický sbor Alter ego si speciálně na sobotu přichystal jako překvapení samostatný program. Jelikož jeho repertoár většinou obsahuje hlavně gospely či klasické skladby, nacvičil si protentokrát speciální jazzové aranžmá, které se bude k muzice na Jazz rocku více hodit.

Bystřické kulturní léto se koná vždy jednou za dva roky. Závěrečnou akcí celé kulturní série bude na konci srpna divadlo ochotnického spolku Rozsochy, které sehraje komedii Babička v trenkách.

Vstupenku na sobotní jazz lze zakoupit v předprodeji v městském informačním centru za 40 korun, na místě bude stát 60 korun.