Už tradiční ples je vždy spojený s vyhlášením ankety Sportovec města Velká Bíteš, a Krpálek bude letos jedním z těch, co předají ocenění vítězům. „Je to už desátý ročník," připomněl Jiří Rauš, jeden z organizátorů večera. Hlavním pořadatelem je bítešský informační měsíčník Exit 162.

V bítešské anketě lze hlasovat do 15. února, v sobotu se v kulturním domě vyhlásí vítězové čtyř kategorií: sportovec, sportovec-junior, tým, trenér. Mimo „zlatého" Krpálka je ocení další osobnosti, třeba hokejový internacionál Richard Farda či sportovní komentátor Michal Dusík. „Anketu děláme hlavně pro mladé, i tím setkáním s úspěšnými hosty je chceme motivovat ke sportování, připomenout, že má smysl. Věříme, že je pak pro ně vyhlašování krásným zážitkem," řekl Jiří Rauš.

Jak dodal, přemlouvat Krpálka k účasti nemusel. „Je velmi vstřícný a milý, takové sluníčko. Jen jsme nevěděli, když jsme se v prosinci domlouvali, zda v sobotu nebude ještě na kempu v Japonsku. Ale právě z Japonska mi teď volal, že přiletí dva dny před plesem a určitě sem přijede," usmál se Rauš. Krpálek byl v Bíteši hostem už loni, když mu tam zasadili jeho hvězdu do místního „chodníku slávy".

Hlavní hvězdou plesu bude letos Standa Hložek. Hrát bude Pražský taneční orchestr Jindřicha Váchy, přijede moderátor Martin Hrdinkam který připraví i retro diskotéku, také herci z muzikálu Pomáda či cimbálová muzika Grajcar.