První festivalový den zahájí v 17 hodin skupina VKV. Za těmito iniciály jsou zašifrovánatři jména, která na hudebním poli patří mezi brněnské legendy - Pavel Váně, Pavel Kopřiva a Jiří Vondrák.

Následuje trampská kapela Lístek, která si na Horáckém džbánku zahrála již v minulých letech, tehdy jako čerstvý majitel Krtečka ze Zahrady 2004. Ivana Hlase a jeho spolupracovníky Jaroslava „Olina“ Nejezchlebu a Norbi Kovácze není třeba příliš představovat.

Přibližně kolem 20. hodiny se na jevišti objeví Sestry Steinovy – Karolína Kamberská a Lucie Steinhauserová. Jejich hudební cestička vedla od folku přes bigbít a rock až k dnešnímu těžce zařaditelnému žánru.

A v závěru prvního večera vystoupí skupiny Neřež. Česká folková skupina vznikla koncem roku 1997 kolem Zdeňka Vřešťála a Víta Sázavského.

V sobotu ve 14 hodin přivítáme ve Žďáře nad Sázavou skupinu Koa, jejíž existence je neodmyslitelně spojena se jménem skvělého člověka a muzikanta Zuzany Navarové. Dobrou náladu zaručí také Bokomara a Naďa Urbánková.

Jihlavská skupina Honzíkova cesta vychází z různorodého spektra žánrů. Kromě češtiny zpívají také romsky, anglicky a španělsky.

Hudba hravých latinských rytmů a jemných melodií, trocha češtiny, trocha španělštiny či portugalštiny a hodně tance – to je vizitka výborné hudebnice Vesny Vaško Cáceres. V roce 1995 založila latinou se inspirující kapelu Ánima.

Následující kapela Quanti Minoris a její frontman Zdeněk Němeček označují svůj styl jako středověký pouliční bigbít. Repertoár skupiny tvoří zhudebněná poezie středověkých autorů s vlastní hudbou, která je inspirována hudbou z přelomu středověku a novověku.

V podvečer posluchače osloví svižné a melodické písničky na pomezí folklóru a bigbítu z Valašského Meziříčí se skupinou Docuku. Následujícího interpreta - Lenku Dusilovou také není třeba představovat.

Závěr večera bude patřit divokým a energií nabitým rytmům a skupině Čankišou.

Celým pořadem bude provázet Jiří moravský Brabec, který již neodmyslitelně k Horáckému džbánku patří. (red)