Návštěvníci se mohou těšit na spoustu hudby, jídla a tvořivé dílny. „V dílnách se bude letos drátkovat, malovat na keramiku a tělo. Zájemci se mohou nechat potetovat henou,“ řekla Věra Sedláková z Kultury Žďár.

Ve stáncích se budou prodávat šperky, košíky, malovaná trička nebo keramika. Na místě bude také čajovna, ve které kromě čaje půjdou pořídit i různé druhy kávy. Stejně jako loni přijede kartářka a grafoložka.

Festival bude zahájen v sobotu ve 14 hodin. Jako první vystoupí Luboš Pospíšil s kapelou 5P. „Se svým naléhavým přednesem nemá u nás mezi zpěváky konkurenci,“ napsal v recenzi na Pospíšilovo best of album publicista Leoš Kofroň.

Po Pospíšilovi „převezme“ pódium soubor Atarés. V jeho repertoáru se nachází zejména kubánské tradicionály, taneční styly a další písně latinsko-amerického regionu.

Jako další přijdou na řadu Tučňáci, volné sdružení muzikantů Cimbal Classic, Věra Martinová a Samson a jeho parta. Festival uzavře kapela Rangers.

„Horácký džbánek se neobejde bez občerstvení. Připravené bude grilované prase, kozí sýry, stejky, klobásy, medovina a spirálové brambůrky, které jsou velice oblíbené,“ dodala Sedláková.

Pořadatelem festivalu je příspěvková organizace Kultura Žďár s finanční podporou města Žďáru nad Sázavou. Víkendem bude provázet Jiří „Moravský“ Brabec.

Vstupenky na Horácký džbánek se dají pořídit ve Staré radnici na náměstí Republiky ve Žďáře nad Sázavou, v kavárně Café U Tety Hany na Veselské ulici a v hudebninách Andante u Hypermarketu Albert. Dále se dají koupit v pokladnách Českých drah, a to ve Žďáře nad Sázavou, Novém Městě na Moravě, v Jihlavě, Havlíčkově Brodě, Přibyslavi a Třebíči.

Pořadatelé Horáckého džbánku doufají, že návštěvnost letos neohrozí počasí. „Dlouhodobá předpověď vypadá slibně. O víkendu by mělo i vysvitnout sluníčko,“ je optimistická Věra Sedláková.