Vprogramu kulturního domu Herálec se častou objevují oblíbené dvojkoncerty populárních skupin, které nabízejí hned dvojnásobný kulturní zážitek. Ten páteční bude hodně intenzivní, protože obě skupiny jsou oblíbené především díky energickým koncertům.

Gaia Mesiah bývá označována jako jedna znelepších českých živě hrajících hudebních kapel, slepším koncertním zvukem a čistějším zpěvem než je na studiovém albu.

Největší zbraní tří žen a jednoho muže je nečekané množství energie, která při vystoupeních zkapely proudí směrem kpubliku. Po nahrání prvního alba účelně nazvaného na sebe Gaia Mesiah ještě více upozornili albem Ocean, na kterém se obejvila i úspěšná píseň Blueberry Day.

Posledním počinem je album Alpha Female zroku 2007, které spolu snovými singly More Warriors nebo Alpha Female skupina poprvé představí publiku právě vKulturním domě Herálec.

Skupina Škwor vydala vbřeznu 2007 roku své již páté album pod názvem Loutky, které bylo samozřejmě vKD Herálec pokřtěno vrámci loňského úspěšného koncertu. Aktuálně pracuje na vydání koncertního DVD, které je naplánováno na podzim.

Návštěvníci se tedy mohou těšit na písně ztohoto alba, ale dojde i na stěžejní hity, které přinesli Škworům nebývalé úspěchy, podtržené koncertním turné se skupinou Kabát.

Sálem kulturního domu vHerálci bude o pátečním večeru znít „Mý slzy neuvidíš“ nebo „Sraž nás na kolena“ a mnoho dalších oblíbených textů podtržených tvrdou rockovou hudbou.

Vstupenky na úvodní dvojkoncert jarní sezóny 2008 jsou kdostání vběžných předprodejích za 160 korun , na místě bude jejich cena 190. Jako na každou akci jsou připraveny autobusové svozy zdarma. Program začne kolem deváté hodiny, obě skupiny odehrají plnohodnotné koncerty.