„Již čtvrtým rokem připravujeme vždy nový autorský scénář. Tentokrát se mohou návštěvníci těšit na květinovou výzdobu, bohaté barokní kostýmy a večerní slavnostní atmosféru barokních prostor žďárského zámku, bývalého kláštera,“ přiblížila hlavní organizátorka prohlídek Martina Schutová. „Letos poprvé budou příběh a postavy smyšlené, máme tak větší volnost při tvorbě jednotlivých scén i výzdoby, a to nás baví. Návštěvníci tak nahlédnou například pod pokličku zámeckého kuchaře, do dámského salonku nebo si vychutnají živou barokní hudbu,“ dodala organizátorka.

Nepřístupné barokní sály

Téměř všechny hrané scény se tentokrát odehrají v interiérech zámku a lidé zavítají do míst, které prozatím nebyly součástí žádné prohlídkové trasy. Obdivovat mohou třeba barokní sály s freskovou výzdobou, které se využívají pro pořádání svateb nebo firemních akcí. Součástí prohlídky bude rovněž návštěva výstavy nazvané Umění baroka ze sbírek Národní galerie v Praze.

Paní učitelka Blažena Šedá.
OBRAZEM: Paní učitelka Blažena Šedá oslavila sté třetí narozeniny

Barokní prohlídky budou o druhém únorovém víkendu začínat vždy každou půlhodinu od 16 do 21.30 hodin a místo na nich si je třeba předem rezervovat prostřednictvím webu www.zamekzdar.cz. Po oba prohlídkové dny bude až do nočních hodin otevřena také zámecká kavárna, dárkový obchůdek, interaktivní výstava Včela i multimediální Muzeum nové generace.