Body Art 2007 se koncipuje jako otevřené mistrovství a soutěže se mohou zúčastnit i zájemci ze zahraničí. „Snad se díky tomuto kroku zvýší i celková úroveň mistrovství. Minulé ročníky byly slabší. Ve srovnání s World Bodypainting Festivalem, kterého jsem se zúčastnil již čtyřikrát, dosti zaostávaly,“ řekl Fiksa.

Soutěžit se bude ve volné disciplíně Free Art, tedy malování na tělo dle vlastního návrhu na téma „Maškarní bál“. Klání v netradičním malování se uskuteční 14.dubna v Praze ve Veletržním paláci. Soutěž se proběhne v rámci mezinárodního kosmetického a kadeřnického festivalu. Volbu hlavního tématu si Radomír Fiksa pochvaluje: „Maškarní bál se pojí se spoustou nápadů a to je pro Bodypaiting, malování na tělo, předpoklad k dobrému umístění,“ myslí si Fiksa.

Pravidla malování při mistrovských soutěžích jsou předem dána. Soutěžící si může v rámci vlastní přípravy svůj model v rozsahu 2/3 předmalovat (lze využít i airbrushové techniky – nástřiku na tělo modela, modelky), na soutěži představí toto své téma a domaluje 1/3 těla (bez využití airbrushové techniky). „Můžeme použit barvy na tělo, třpytivé tetování, make-up a doplňky jako masky, škrabošky a podobně. Fantazii se meze nekladou,“ uvedl tatér.

Odborná porota na doslova živém plátně hodnotí domalování ve stanoveném časovém limitě 60 minut, zručnost, obtížnost vybraného nápadu a celkový dojem. A jaké ambice spojuje Radek Fiksa s letošním mistrovstvím? „Zúčastnit se, předvést se a pokecat s ostatními z branže,“ nechal se slyšet žďárský tatér z Provocative Tatto studia.