Proto se tedy není čemu divit, že pořadatelé zvolili zajímavé a neotřelé kulisy například vodních ploch či přímo továrny Tokoz. Některá vystoupení se odehrají i v prostorách zdejšího barokního zámku.

Na celé akci se podílí jeden z nejlepších tanečních mistrů současnosti, Australan James Batchelor. Ten si v továrně vybere určité objekty a společně se zaměstnanci zde vytvoří neobvyklou podívanou. „Izraelská choreografka Galit Liss zase předvede výsledek své práce se ženami ve zralém věku, které budou tancem vyprávět své životní příběhy,“ sdělila manažerka festivalu Barbora Dušková. Hlavními hrdinkami jejího projektu budou ženy z Vysočiny.

Ve Žďáře nad Sázavou vysadí památný strom. Dub letní bude připomínat letošní oslavy tři sta let od vysvěcení kostela svatého Jana Nepomuckého na Zelené hoře.
Ve Žďáře zasadí památný strom na počest vysvěcení kostelu na Zelené hoře

KoresponDance, který se letos koná už podesáté, proběhne od 14. do 17. července. Za deset let se proměnil z menší akce pro asi tisíc lidí na událost, kterou si nenechá ujít zhruba osm tisíc návštěvníků. „Věříme, že z pestré programové nabídky si vyberou všichni příznivci tanečního umění napříč generacemi, včetně dětí či seniorů,“ dodala Marie Kinsky.