Toto klavírní kvarteto dosáhlo od svého vzniku na jaře roku 2013 již mnoha mimořádných mezinárodních úspěchů. Jejich koncert v Novém Městě na Moravě byl naprosto výjimečným zážitkem.

Stratos Quartett jsou velmi mladí lidé, kteří svou profesi milují a dělají ji na nejvyšší možné úrovni, a přitom si dokáží sami ze sebe udělat legraci a nebrat sebe ani vážnou hudbu zase tak vážně. Mají dar chytit posluchače svou energií a vytvořit při koncertu velmi milou, přátelskou a otevřenou atmosféru.

Naprosto skvělé bylo i publikum, ve kterém bylo nečekaně hodně mladých lidí, věkové rozpětí posluchačů bylo 4 roky až 94 let a všichni byli soustředění, pozorní, vnímaví a na závěr nešetřili slovy chvály. Celý večer byl velkou odměnou i pro nás pořadatele, kteří sice nejsme žádní „profíci“, ale festival tvoříme celým svým srdcem. A pokud je to znát, cítíme velkou vděčnost.

Už 9. listopadu se můžete těšit na další koncert letošní sezony festivalu PÓDIUM NMNM. Se svým písňový recitálem zavítá do Horácké Galerie skvělá mezzosopranistka Markéta Cukrová. Za klavírního doprovodu profesora Luďka Šabaky zazní díla Bohuslava Martinů, Antonína Dvořáka, Petra Ebena a Leoše Janáčka.

Vstupenky lze zakoupit online na webových stránkách festivalu www.podiumnmnm.cz nebo v informačním centru Nového Města na Moravě. Při včasném zakoupení jsou vstupenky za zvýhodněnou cenu.

Zuzana Svobodová