Jak se dá vůbec stíhat škola a zpívání? Do které třídy vlastně chodíš?

Jsem v osmičce. Myslím, že to zvládám docela dobře, prospívám s jedničkami, takže problémy s učením nemám. Velmi mi pomáhají učitelé. Teď tam budu kvůli naplánovaným koncertům asi hodně chybět, ale doufám, že to doženu. Pokud bych ale viděla, že škola a zpěv skloubit dohromady nejdou, dala bych určitě přednost studiu. Škola je v životě hrozně důležitá, to ostatní počká.

Kolik vystoupení letos plánuješ, když říkáš, že budeš hodně chybět?

Bude jich hrozně moc. Nejbližší koncerty jsou naplánované například v Praze, Nepomuku nebo v Českých Budějovicích. Celkem mě jich čeká padesát po celé republice.

Co říkají na tvůj úspěch spolužáci, nezávidí ti?

Jsou skvělí, drží mi palce. A že by mi někdo z nich záviděl? Ničeho takového jsem si z jejich strany zatím nevšimla. Jsme dobří kamarádi, a ti si přece nikdy nezávidí.

Jsi polské národnosti, zpíváš nějaké písničky v rodné řeči?

Ano, zpívám. Na koncertech jich fanoušci slyší většinou pět.

Uvažuješ i o písničkách v jiném jazyce, například v angličtině?

Anglicky se ve škole učím, ale prozatím v tomto jazyce zpívat neplánuji.

Už víš, čemu by ses chtěla věnovat po absolvování školy? Vidíš svoji budoucnost ve zpívání?

Určitě ano, zpěv mě hrozně baví. Ale musím počítat také s tím, že to třeba nevyjde. Kdyby takový moment nastal, bavilo by mě pracovat třeba ve vydavatelství.

Setkala ses ve světě šoubyznysu s něčím, co se ti nelíbí a co by tě mohlo od zpěvu odradit?

Od toho mě neodradí vůbec nic. Mám kolem sebe spoustu lidí, na které se mohu spolehnout, ať jsou to rodiče, kamarádi, kapela nebo manažer. Jediné, co mi na show businessu vadí, je bulvár.

Už se o tobě objevily zprávy, které nebyly pravdivé?

Ano, a bylo jich už celkem dost. Ale není to tak silné, abych kvůli tomu přestala zpívat. Raději si těch článků nevšímám, i když je to někdy těžké.

Máš nějaký hudební vzor? S kým by sis přála v budoucnosti zazpívat?

S Pink. Před koncertem jsi navštívila dětské oddělení v nemocnici.

Budeš i ty patřit mezi zpěváky, kteří přispívají na charitu?

Určitě bych někdy v budoucnu chtěla peníze na charitu dávat. Ale v současné době nemám vůbec promyšlené, na jakou oblast se zaměřím. Mohou to být například děti v dětských domovech nebo starší lidé, kteří budou pomoc potřebovat. Nemám v tom zkrátka jasno, ale určitě bych něco v tom směru dělat chtěla.

 

Curriculum vitae
Ewa Farna se narodila 12. srpna 1993 v Třinci. Mezi její koníčky patří lyžování, závodně jezdí za Ski Beskyd Velká Rača. Ráda poslouchá Kelly Clarkson, Pink a Simple Plan. Celkem třikrát se stala Objevem roku – v Českém slavíku Mattoni 2006, v RGM Hudebních cenách TV Óčko, v anketě časopisu Rock&Pop získala titul Objev Ro(c)ku. Se svým prvním hitem „Měls mě vůbec rád“ zabodovala ve všech televizních a rádiových hitparádách.